23. 2. 2013

1. ročník squashového turnaje o pohár Víťazného jaguára


První turnaj ve squashi máme úspěšně za sebou. Po celý měsíc probíhaly virtuální turnaje, z nichž vykrystalizovala finálová šestice. Původní záměr organizovat finále jako mezinárodní turnaj, byl brutálně překažen zjištěním, že Jarča nemá britský pas, takže je vlastně Češka. Pocit národní sounáležitosti byl přehlušen zklamáním nad ztrátou mezinárodního charakteru turnaj. Za což jsme Jarči zlomili nohu a turnaj odehráli v pěti.

K vidění byly vypjatá a urputná utkání, ve kterých dominoval především pravidelně sportující Rasken, který si odnesl palmu vítězství, resp. byl by si odnesl, kdyby nějaká byla, ale organizace náročných akcí je u nás teprve v plenkách a tak organizátoři zapomněli palmu koupit. 

Raskenovi zdatně sekundoval celkově druhý Tyčka, byť po celou kvalifikaci předstíral, že to hraje poprvé. Přestože jsem s Raskenem, který mne evidentně šetřil prohrál jen těsně zbyla na mne až třetí příčka, což je pro mne není žádné zklamání, protože mým úkolem bylo hlavně přežít. Čtvrtá skončila Milča a na posledním pátém místě se umístilo Světlo, která to na rozdíl od Tyčky hrála opravdu poprvé. Na turnaj přišla výborně teoreticky připravená, protože jako jediná si přečetla pravidla a neustále se dožadovala míče ve svůj prospěch s odůvodněním, že jsme ji překáželi v pohybu. Což sice mohla být pravda, ale všichni jsme na to zvesela kašlali.
Drobnou vadou na kráse byla pogumovaná podlaha, protože jsme některým účastnicím zapomněli sdělit, že v traktorech se na hřiště nesmí, takže se jí do doby, než jsme jí zlomili nohu, podařilo zřetelně vyznačit dráhu svého pohybu na parketách. Prý to bylo ze studijních důvodů, aby si pak mohla v klidu nastudovat co dělala špatně.
V rámci turnaje jsme stanovili základní rychlost Světla, kterou doplníme některými dalšími měřeními na atletické dráze, které pak předložíme Uzlovi, aby je vyhodnotil a obohatil naši mysl vtipnou přednáškou z teorie relativity.
Velmi hodnotné bylo o metodické rozebírání turnaje, kde se k nám připojila i Slůně, a zcela popřela fámy, které o ní kolují, že pivo vůbec nepije.
Byla naplánována i další aktivita a to bembajs, termín bude upřesněn, předběžně někdy po 20. březnu.


Šestice finalistů