16. 3. 2013

Práce na digitalizaci druhé kroniky zahájeny

Jelikož jsem byl opět odmítnut jako řidič a potřebuji si trochu zvetit po náročném týdnu, vhrnul jsem se na kroniku číslo dva. A musím říct, že zde došlo k poměrně významnému kvalitativnímu posunu. Ubylo šeříků a karafiátu a dalších ptákovin daných dobou a začalo se více jezdit do přírody. Ne že by se tu a tam kronikou nemihnul nějaký ten partyzánský samopal, ale bez toho to zase nešlo a koneckonců na partyzánech není nic špatného.
Významně se posunula grafická úroveň díla. Nejpoužívanější grafickou technikou byla fixomalba, protože sehnat v papírnictví sadu fixů, které měla více jak šest barev, byl celkem kumšt, tak bylo potřeba se touto vzácností pochlubit. Klasickou ukázkou je tento obrázek, který nám zároveň přináší novou soutěžní otázku - Kdo stál předlohou autorovi tohoto obrázku?
Prvních pár fotek naleznete zde. Opět je to zaheslované a to tak, že stejně jako první kronika. Důvod stejný, jako u prvního - nevím jak by někteří účastníci reagovali na dotazy typu - Vy jste Špenát pane řediteli?