17. 3. 2013

První akce Sport pro radost

Dnešní den je de facto historický, protože startuje první samostatná akce Sportu pro radost. S našimi juniory, kteří budou pomáhat s přípravou menších dětí jsme se rozhodli využít skutečnosti, že na Fajne jsou k dispozici trenéři zdarma, a řekli jsme si, že to vyzkoušíme. 
Přestože dnešní poněkud nižší účast byla poznamenána zdravotními problémy mužské části, vyzkoušet squash si přišly čtyři bodre ostravačky, z nichž některé držely squashovou raketu v ruce poprvé. O to s větší vervou se do boje s míčkem pustily.
Zvlášť Barbora prokázala, že je nespokojena, když jí něco nejde a ve volných chvílích bušila do míčku ve vedlejším prázdném kurtu. Nejlépe to šlo Vinetuovi, ze které rodiče v mládí chtěli mít novou Martinu Navrátilovou a tak asi rok bušila míčkem o zeď někde na kurtech. V závěru naši squashové seance se dostavila opravdická trenérka a ukázala nám pár grifů. Mimo již uvedených děvčat se odhodlaly vyzkoušet nový sport i Anička s Adélou. 
V pauze jsme trochu probrali další postup a myslím, že budoucnost Sportu pro radost je na dobré cestě. Tým našich děvčat má velmi slušný potenciál něco dokázat. Takže jsem optimista.


Anna Z., Bára, Adéla alias Patrik a Pavla alias Vinetů