28. 3. 2013

Více než padesát let ...

...byl věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem našeho lezeckého zkoušení a myslím, že to nikomu nevadilo. Krtek se ukázal jako výtečný parťák a mírně redukovanou tlupu basketbalistek nadchl pro svůj sport. Škoda, že nás nebylo více, ale Adéla hrála turnaj a Vinnetů, pro kterého si myslím je tato aktivita jak vyšitá "hamižně" tamtéž pískala. Hamižně myslím v legraci, protože jí chápu. Sehnat dneska brigošku je těžké a tak přivýdělek z turnaje bodne.

Další natěšený potencionální lezec Roman, si ráno skočil na kontrolu s "naraženým" prstem a skončil teď  z něho budou pár týdnů čouhat nějaké dráty. Další dámy byly zredukovány za nespolehlivost.
K mladým basketbalistkám se přidala i na mateřské se nudící Gumiš, kterou bedlivě kontrolovala malá Neomi. Ke klasickým horolezeckým cvikům jako je lezení a padání jsme kreativně přidali i houpačku a výtah. Myslím, že to bylo fajne, žádný provázek se nám nepřetrhl, takže se nikomu skoro nic nestalo a jediným zklamaným, jsem byl, protože jsem i přes usilovné pátrání nenašel nikde v tělocvičně takový ten krumpáček. Krtka jsem se na to raději neptal, protože se nějak divně tvářil když jsem hovořil o provázcích. Ty provázky, abych to trochu vysvětlil, slouží k tomu, aby horolezci padali řízeným způsobem, tj. do živa. Taky se nich váže uzel, kterému se říká dračí smyčka, což nevím proč, protože žádné draky jsme nechytali.

Já na stěnu odpovědně nelezl, nelezl, protože jsem usoudil, že kdybych se náhodou zřítil, tak bych padal zcela nařízeným způsobem a můj parťák, by na druhém konci provázku prováděl cviky z oboru letectví a kosmonautika a to jsme opravdu,  ale opravdu neměli v plánu.
Alespoň jsem si mohl v klidu sníst svačinu, kterou  jsem si donesl v aktovce.
Po kurzu lezení a padání jsme se s Krtkem přesunuli do Zahrady, kam dorazil i navrátilec za Švajcu Ježek, který měl za sebou úvodní pohovor se svým nadřízeným v práci, čímž jsme museli své představy o činnosti B.O. na další tři měsíce značně zredukovat.
Pár fotek u akce udělala Míša a najdete je zde.