20. 4. 2013

Bembajz s novou krví

Jak ukazuje blažený Tyčkův výraz, bylo to fajne. Ostatně jak jinak, že. Sešlo se nás jedenáct z toho sedm zkušených harcovníků a čtyři nováčci, vlastně nováčky, konkrétně Anna Z., Bára, Vinettů a paní Řehová alias Alena. 
Jako obvykle byly k vidění lité boje v bambajzu a pinčesu, které opět neměly vítěze, protože kdyby se to počítalo, tak bych mohl skončit na nelichotivém umístění, takže jsem hodnocení zcele demokraticky zrušil.
Kromě legitimních utkání na kurtu a stolu, jsme přidali bembajzové pinkání bez sítě a pinčesový kolotoč. Samostatnou disciplínou pak bylo shazování bembajzového míčku, který zůstal na stropní konstrukci (na obrázku znázorněno světlem).
Tuto soutěž vyhrál bezkonkurenčně Rasken, po jehož zásazách na konstrukci zůstal i obal na míčky a pet láhev. Zde jsme soutěž přerušili.
Anička s Bárou,ukázaly, že dnešním děvčatům není lhostejno jak vypadají a dobrovolně si daly sérii sklapovaček. Ve své snaze vypadal lépe však zůstaly osamoceny  protože my zkušenější  víme, že nám už by to stejně nepomohlo, či spíše,  že to vlastně nepotřebujeme, protože není co zlepšovat. V každém případě dostali všichni účastnící sportovního klání za domácí úkol revidovat své potřeby v této oblasti doma před zrcadlem.
Na metodický rozbor v Zahradě plynule navázala příprava nejvýznamnější jarní akce, kterou je návštěva Šidlákova. Pokus o zpřesnění počtu narážel na obvyklou nerozhodnost některých členů. Ale přesto jsem se dobrali k alespoň nějakým číslům.  Takže v pátek třetího startujeme a už se moc těšíme. Z logistických problémů nám zůstává na dořešení jen zajištění transportu kočárku pro Neomi.
S velmi neotřelým podnětem, který jsme následně kreativně rozvinuli, přišla paní Řehova alias Alena, která si stěžovala, že s ní její děti chtějí neustále hrát nějaké vědomostní soutěže a jiné hovadiny. Což nás inspirovalo a vymysleli jsme, že bychom tyto hra mohli hrát i na našich schůzích zkrášlovacího spolku.
Trochu se i fotilo, takže fotky jsou zde.