1. 5. 2013

Ostravský vulkán dobyt!!!

Nejrizikovější výprava bodrych ostravaku je šťastně za námi. Jak již úvodní  fotka  naznačuje, dnešní krásný jarní den byl pro nás zahalen kouřem.
Na Emu jsem se chystal již dlouho, ale pořád jsem se k tomu nedostal. Až letos v rámci akce Každý víkend jeden výlet. Protože jsem dlouho nějak moc po horách nechodil tak pro začátek volím lehčí trasy. Navíc můj parťák Roman má na ruce dlahu, tak to nechci nijak hrotit a nutit ho šplhat na skalách po řetězech.
No a jelikož výmluvy mám za sebou tak k věci. Zaparkujete u Zoo či vylezete z trolejbusu, protáhnete se mezi domky a jste v základním táboře pro zdolání tohoto třetího ostravského velikánu. K jeho zdolání není potřeba žádné speciální výbavy a tak nás vrchol mohl poměrně brzo uvítat. Vrcholový bufet, kde by se jak by člověk očekával točilo pivo a lávě pekly parky tam sice nebyl, ale byl tam hezký výhled na město. Škoda, že bylo trochu mlhavo, takže nebylo vidět trochu dále na Beskydy.Jelikož jaro teprve začalo, tak to bylo ještě trochu šedivé, ale jsem si jistý, že až se příroda otřepe bude od tam krásně vidět, jak je Ostrava ve skutečnosti zelená.

Fotky z expedice jsou zde.