6. 4. 2013

Paperball a zálesácká klání, další kroky zkrášlovacího spolku

Ve středu 3. dubna jsme se konala další schůze zkrášlovacího spolku. Tentokrát ve středu, abychom vyšli vstříc našim chatařům a chalupářům. Což se projevilo pozitivně účastí Jury. Již poněkolikáté se nedostavil Pivec, za což jsme mu udělili jednohlasně přísnou důtku.
Hlavním tématem byla příprava akce Šidlákov. Zatím máme dva základní mody, kdy někteří by jeli už od 1. a udělali si hezký prodloužený víkend a druzí, kteří dorazí někdy v pátek. Zvládnuté tohoto logistického oříšku si vyžádá jistého úsilí a proto jsme jeho řešení prozatím odložili a plně se věnovali programové náplni. Hlavní akcí bude Zálesácký memoriál Radka Havelky staršího, který se bude skládat z řady soutěživých disciplín, které musí správný zálesák zvládat ve stoje, v leže a v kleče. Radek Havelka st. byl náš kamarád, Džudžinkův a Tomášův táta, který již bohužel není mezi námi a tudíž šlo celkem o jasnou volbu, protože si naši vzpomínku určitě zaslouží a věříme, že to tam nahoře ocení a bude se bavit, jako by byl s námi. Mezi hlavní disciplíny bude patřit střelba ze vzduchovky, luku, házení všeho možného na cíl a podobné taškařice.
Druhou již dříve avízovanou aktivitou bude dobývání Hory svatého Václava. Tato aktivita bude vyžadovat od každého účastníka výrobu papírových koulí, kterými budeme po sobě házet a metat. Z našeho pohledu se jedná o předchůdce dnešního populárního paintballu, jen trochu cenově výhodnějšího. Střelivo si každý účastník musím vyrobit sám a kontrola koulí je první soutěžní disciplína. Dále si účastník může vyrobit z papundeklu štít, kterým bude lité střely odrážet. Abychom nebyli úplně za blbcem, kteří neumí pořádně anglicky a vymýšlejí aktivity, které nejsou in, tak jsme tuto disciplínu nazvali paperball (бумажный шарик).
Prozatímní seznam účastníků vypadá takto:
Koza, Jura, Milča, Světlo, Teniska, Ježek, Krtek, Šnek a jeho baby, Pavla, Sestřenice a já. Se slzami v očích se omlouvali Rasken a Špunt.  A napadlo mne, že jsme se zapomněli zeptat Belmonda. Musím trochu zintenzivnit komunikakaci. 
Připomínám, že akce se koná první květnový víkend, hlavní část od pátku cena na noc a osobu tři stovky, mělo by to být se snídaní. Ještě upřesním.
Něco fotek jsem prdnul sem.