19. 8. 2013

Big Ben Day bez Big Benu

No a co, přece nikdo není dokonalý. Jarča správně usoudila, že malý Big Ben by našemu sportovnímu dni trochu ubral na vážnosti a patřičně velký by jí nízkonákladovou letenku na vysokonákladovou. Však se nic neděje. Do příště to napravíme a tento ročník oficiálně ponese označení jako nultý. Koneckonců, když se dá říjnová revoluce dělat v listopadu ...
Ale vážně i přes drobné střevní potíže favorita Raskena potvrdil svojí dominanci v sportech s raketama, jako je tenis, squash a bembajz a suverénně zvítězil. Na druhém místě skončil Roman, na třetím Raskenova babička Renáta, na čtvrtém paní Šubertová alias Šárka, která se do našich akcí zapojila vůbec poprvé, pátá Světlana a to by snad stačilo. Turnaj, kterého se náš zúčastnilo šest, měl jako obvykle vysokou sportovní úroveň a všichni bojovali do posledních sil. Zejména Rasken, kterého nakonec jeho střevní potíže dostihly a na účast v druhé fázi musel v podstatě rezignovat.

V druhé fázi se k nám připojily sestry za svobodna Gregrovy, Šmudla a Špunt, který se měl původně prohánět po Bretani, ale jeho záda a následně doktorka mu to nedovolily. Hrál se petanque a v poměrně členitém terénu, dosahovala nejlepších výsledku Milča. Jarču hra natolik zaujala, že se rozhodla jí importovat do naplaveného Londýna. Toto nadšení ji však vydrželo pouze do doby, než si vyzkoušela kolik koule váží a srovnala je s váhou Big Benu. 
V každém případě jsme se shodli, že turnaj v petangue bude velice vhodnou aktivitou na našem zářijovém srazu, kam se všichni těšíme a věříme, že tím přesvědčíme i ty poslední nerozhodné, kteří ještě váhají a nepřihlašují se jak slíbili.
Výtečnou zprávou je informace od Jarči, že ukecala svého anglického muže k účasti na zpívánkách Rozlitého piva, které tímto získávají přídomek International.

Na závěr něco málo (opravdu málo) fotek.