31. 8. 2013

On-line zpěvník Rozlitého piva

Na včerejších zpívánkách jsem Rayovi slíbil, že mu udělám play list složený výhradně z písniček z repertoáru Rozlitého piva. Netušil jsme tak úplně do čeho jsem se to navezl, ale v každém případě to byla zajímavá práce, byť trochu časově náročná, ale určitě stála za to. 
V případech, kdy se nacházelo více verzí písně, tak jsme se snažil vybrat tu, které mi připadala autentičtější, neříkám, že se mi to vždy povedlo, ale fakt jsem se snažil. Například Žalmana mám
nejraději s Pavlínou Jíšovou, protože druhá taková není. Bylo bezva viděl mladého Jaroslava Wykrenta či Zdenku Tichotovou. Mrzí mne, že jsem nanašel nic s mladší Blankou Tichotovou a to přesto, že je to stále nádherná ženská s krásným hlasem. Je smutno po Karlu Zichovi, zejména v jeho předpopíkovském období a díru po posledním kovbojovi Michalu Tučném už prostě nikdo nikdy nezacelí, tak jsem si dovolil ho sem šoupnout, snad mi to odpustí. 
Pár písní jsem nenašel tak jsem tam dal něco od téhož autora resp, interpretra. V jednom případě jsem sáhl po anglickém originálu.
Největší šok jsem zažil u Máků a jejich songu Už to nenapravím, kde jsem nevěřícně koukal, že na pódiu s Samsonem řádí Jamajka Koblicová, kterou mám spojenou s tím nejlepším co na tento svět uvedla Hudba Praha alias Jasná Páka, ale opravdu jsem si ověřil, že tam okolo roku 1980 působila. 
Pro dnešek jsem skončil ve zpěvníku u songu s číslem 95. Budu pokračovat později.
Musím říct, že Rozlité pivo má opravu výtečný vkus a výběr songů je výtečný.
Takže jak by řekl Koza - bando trénujte. Zpěvník je tady a jak by se to mělo zpívat můžete shlédnout tady. Překládat do angličtiny pro Raye se mi to nechce, takže to nechám na Jarče, musí si odpracoval, že do chudáka chtěla lít desítku, když tam měli plzeňské. Ještě, že jsme zakročili.