31. 8. 2013

Rozlité pivo International

Právě proběhnuvší Zpívánky přinesly několik zajímavých poznatků a nastolily zásadní otázku, kdo bude na Srazu vlastně hrát. Teniska opatřila své ruce novými nehty a naše upřímně míněná nabídky, že jí je pomůžeme servat nenašla zrovna pochopení. Co se dá dělat, jak říkávala moje babičky, když i uštědřovala výchovný výprask, my to s tebou myslíme dobře, ale na to přijdeš až budeš starší. Snad se někdo najde.
Hned několik významných premiér se tentokrát v Crédu odehrálo a protože žádnou z nich nechci preferovat před ostatníma, provedl jsem za dozoru nestátního notáře losování, které jsem následně ihned zrušil, protože jsem si uvědomil, že dvě se týkají Kozy a kdybych použil výsledek, který mi vyšel, tak by se na chudáka Raye, kterého se týká třetí novinky nemuselo vůbec dostat.
Takže první novinkou byl Ray, do té doby tajemný manžel Jarči sestry Milči. Přestože ho provázela dobrá pověst v podání jeho švagrové, tak přece jen jsme si říkali co když!!! Naštěstí se naše obavy projevily jako liché. Úplně normální sympaťák, který bezvadně rozuměl i Kozově lámané angličtině, se kterou ho učil hrát na basu, znělo to nějak jako - Tady to chyť a hraj. Což jistě uznáte není pro člověka odkojeného Temží zrovna snadné. Nicméně Ray pochopil, chytil a poprvé v životě zahrál na basu a hned s kapelou. A to punk folkové Rozlité pivo nejsou žádná ořezávátka.
Přítomnost Raye mi rovněž umožnila zazpívat si konečně Yesterday s rodilým angličanem, za což jsem mu vděčný a tudíž mu odpouštím, že fandí Arsenalu.
Další významnou premiérou bylo ukulele. Ne že bychom ho vymysleli, to už za nás udělali jiní, ale bylo to poprvé co jsme tento strunný nástroj, který tak půvabně propagovala Marilyn, viděli v sestavě Rozlitého piva, konkrétně v rukou Kozy. Snažil jsem se to sice vyfotit, ale dojetím se mi třásly ruce a fotky jsou rozmazané a k publikování zcela nevhodné.
Asi nejvýznamnější premiérou však byla píseň. Píseň se jmenuje Rozlité pivo a hrála jí kapela Rozlité pivo, to pro ty, kteří si potrpí na přesné údaje a teď trochu pocitově, jak se k písní sluší a patří. Určitě byla napsána s láskou, v tom je Koza fakt dobrý. Z písně přímo čišela líska k hudbě a samozřejmě láska k pivu, kterou máme my bodři ostravaci jaksi geneticky zakódovanou. V textu, který opěvoval různé druhy piva jsme udělali několik zásadních škrtů, protože zpívat o tom, že mi chutná Budvar mne nedonutí nikdo ani v Jižních Čechách. Když jsem si to vyříkali a text byl komisí schválen, nic nebránilo pustit se odvážně do zpěvu, což nám šlo více méně samo, byť díky absenci notového záznamu měl každý trochu jinou představu o tom, jak si to autor vlastně představoval.
To kdo byli se dobře bavili a ti co nepřišli si mohou rvát vlasy. Něco málo fotek a pár videí.