16. 8. 2013

Štramberk 2013 přichází - aktualizováno 16.8.

Tak se nám sešel rok s rokem, v případě Karla Gotta dokonce i s rockem, a protože se nám loni ve Štramberku líbilo a setkání s kamarády je vždy fajn, a taky proto, že jsme opakování akce loni slíbili, tak slib plníme.
Jak jsem již avizoval, termín akce je 6.-8. září 2013. Startujeme v pátek a první nájezdníci mohou přijíždět již od 14 hodin. Oproti loňsku je zde pár drobných změn.V prvé řadě organizátorem akce již není BK NH Ostrava, který nám loni poskytl určitý administrativní azyl, ale Sportovní klub Bodrý Ostravak, který jsem se rozhodl po loňské povedené akci trošičku oživit.
Od loňského srazu se toho celkem dost událo a myslím, že můžeme s čistým srdcem říct, že Odvaha opět žije. Sice v malé a skromné podobě, ale o to příjemněji.
Ale zpátky k srazu, koná se stejně jako loni ve Štramberku u Kateřiny. Ceny jsou stejné jako loni, jen drobná změn je v spaní. Cena za lůžko je jednotná, chatka - nechatka a to 175,- Kč za osobu. Loni jsem s tím strávil spoustu času, po započtení konzumace jsem to trochu zadotoval, takže tomu bych se letos rád vyhnul. Věřím, že to pochopíte. 
Ceny jsou následující:

Snídaně: 35,- Kč
Oběd:      65,- Kč
Večeře:   55,- Kč

Začínáme páteční večeři, končíme obědem. Stravu je možno objednat libovolně. Myslím, že tam vaří dobře a porce jsou dobré, alespoň mi chutnalo.

Jedna noc je za 175,- Kč za postel plus 15,- Kč za vydýchaný vzduch. Malé dětí tulící se k matkám, řešíme individuálně se mnou. Osoby starší 15 let platí administrativní poplatek 25,- tzv. vuřtovné a ohňovné- stejně jako loni. Pro ty co nebyli loni tak se spí se v chatkách, sociálka a celkové prostředí je opravdu super.

Organizačně je to následující: stáhněte si přihlášku - zde, vyplňte a pošlete min adresu petrik.subert@gmail.com. Do přihlášky uveďte jména účastníků a u služby, kterou budete odebírat napište jedničku. Provedu kontrolu a pošlu zpět variabilní symbol, pod kterým provedete platbu na účet 2100449357/2010, což je náš nový účet, kde jinde než u Fio banky.

Jinak je to jako loni: catering já a Ježek, 
                                   hudba Koza - nástroje sebou, zpěvník je zde.
                                   bojové hry a žertovné souteže Belmiš
                                   výlet Jura
                                   lezení, slaňování a padání Krtek

A abych nezapomněl, dejte vědět ostatním a nebojte se sebou vzít děti, manželé, manželky, milence, milenky a jinou havěť.
Protože stále nemám kontakty na všechny, co by jste chtěli od roztržitého matematika, tak bych vás chtěl požádat aby jste případně kontaktovali své bratry, sestry, kamarády a kamarádky, prostě všechny koho by jste na srazu rádi viděli. Jsem optimista a věřím, že se nás letos sejde víc jak loni.
Dále k logistice - jídlo je zajištěno v rozsahu , který si objednáte, dále beru gril a budou jako loni špekáčky, protože všem chutnaly. Z nápojů se bude čepovat pivo, vemte si ale vlastní sklo. Co se týká nealka musím to ještě zvážit, jak to udělám, přece jen má limuzína menší kufr, než stará dobrá oktávka. Když tak vyřešíme na místě podle poptávky. Ostatní věci jako víno a tvrdé každý své.
Důležité - doprava. Ne každý disponuje vozem a proto je škoda aby někdo jel koňkou a jiný se tam vezl sám v prázdném autě. Proto požadavky a nabídky na dopravu směrujte na mne, pokusím se zařídit jejich spárování.

A jedna prosba na závěr - pokud nejedete dejte mi to taky vědět, i to je informace, která má cenu. Nemusím na to myslet. Díky.

Dneska jsem zahájil nejsložitější logistickou část - zajištění dobrého chladiče a výběr vhodných špekounů. Nechal jsem se inspirovat na internetu a rozhodl se vyzkoušet regionální potravinu. U Váhalů umí dělat príma věci a když Láďa Denk, řekne, že je to dobré, tak vím, že je to vynikající.
Za pomocí Ládi Denka a jeho půvabné ženy mi firma Váhala doručila pár balíčku této lahůdky do obchodu u baráku a musím říct, že nelhali. Jsou vynikající, dokonce paní Šubertová tvrdí, že lepší klobásky ještě nejedla. Vidím tady dva problémy, jsou tenké a pokud se zapomenou na grilu trochu déle tak z nich moc nezbude, tudíž jejich příprava příprava vyžaduje trochu větší pozornost a pak cena. Přece jen jsou samé maso a tam se prostě na cenu špekáčku z supermarketu nedostaneme.