27. 9. 2013

Vyhlašujeme 1. ročník bodre squashové ligy - změna říjnového termínu

Tak jsem si ověřil, že squash nás baví. A to tak, že docela hodně. Proto jsem uvažoval o tom, že bychom si v tom měli zasoutěžit, zcela na vážno, jinak to snad ani neumíme. Přemýšlel jsem o formě a nechal se inspirovat vrhcábisty. Pro ty kdo neví, o koho se jedná, tak vysvětlím příště. Jednalo by se o celoroční soutěž v kategorii absolutní amatér (jako například já) až mírně pokročilý (tady mne napadl jistý Koukal) a pohlaví obé (tady odkaz raději dávat nebudu). Tím jsem myslím okruh potencionálních soutěžících moc nezúžil, ale nevadí, když tam bude někdo moc vyčuhovat, tak my už si ho nějak srovnáme, vždyť jsme přece Češi.

Hrací den je převážně neděle podvečer – od 18:00 maximálně do 20:00. Startovní pole se uzavírá vždy ve čtvrtek o půlnoci, tak abych mohl na pátek objednat kury, určit hrací systém a nalosovat. Na tom zatím není nic vrhcábistického, to teprve přijde. Právě teď. Každý účastník turnaje obdrží na základě umístění bodový koeficient v závislosti na tom, kolik lidí se turnaje účastnilo a to následovně. V případě, že se turnaje účastní 8 hráčů, tak první získává koeficient 8/8, druhý 7/8, třetí 6/8 a poslední 1/8. Koeficienty za jednotlivé turnaje se průměrují (sečtou se a vydělí počtem turnajů, na kterých jste startovali) a sestavuje se žebříček od největšího k nejmenšímu a to tak, že se nejprve hodnotí ti, kteří mají účast nad 50 procent a pak ti, kteří mají účast nad 30 procent. Ostatní končí na propadlišti dějin.
Turnajů je celkem 10 a konají se vždy první dvojkovou neděli v měsíci s jedinou výjimkou a tou je duben, bo to jsou velikonoce, tam je to druhá dvojková neděle. Aby nedošlo k omylu, tak dvojkovou neděli nevymysleli vrhcábisté, ale já, nebo možná někdo jiný, třeba to byli vrhcábista, ale to je asi vlastně jedno. Dvojková neděle je prostě neděle, které začíná dvojkou, jako například 20. 
Startovné se počítá z nákladů na pronájem kurtů (zatím nám to vychází tak na 50) plus 10 korun pro členy SKBO a 20 pro nečleny. Výtěžek je určen na pohár pro vítěze 1. Ročníku bodre squashové ligy.

A i když jsem to s dvojkovou nedělí hezky vysvětlit, tak pro jistotu tu dávám termíny, přece jen vás za ty roky znám. Hrát se bude na SC Fajne, pokud bude volno. Předběžný zájem vyjádřete na náš bodry e-mail.
Termíny: 22.9., 13.10., 24.11, 22.12., 26.1., 23.2., 23.3., 27.4. 25.5. a 22.6.