7. 10. 2013

Expedice

Již příští pátek odstartujeme na základnu v Ondřejovicích, a protože termín základna mi vždy asociuje s termínem expedice, tak jsem se rozhodl, že ho budu používat i v tomto konkrétním případě. Chybí již jen vymyslet název, ostatní se tak nějak vyvrbí samo, resp. vrbit se bude příští pondělí  14.10. v 19:30 po volejbale v Zahradě, kde je sraz všech expedičníků a pomocného personálu. Dojděte v hojném počtu, budou se rozdávat úkoly.

Pokusme se shrnout, co o expedici víme. Odjezd je v pátek 18. a návrat v neděli 20. října, časy budou upřesněny. Programovým vedoucím je tentokrát Špunt, takže se můžeme těšit na roztodivné výlety a ještě roztodivnější bojové a salónní hry, posledně avízoval, že si zahrajeme na debily, takže doporučuji Puštíkovi, aby si vzal co nejvíce karet do své elektronické dírkové komory. Z výletů jsou v úvahách dva – Rejvíz a Červenohorské sedlo.
Ubytovací manažér je Belmondo, kterému nezapomeňte vracet podšálky a hlavně noste papučky. Mimo papučí si vemte i spacák. Ešusy prý potřeba nejsou. Kytarový doprovod by měl zajistit Krtek.
Stravování bude z vlastních zásob, krmi budeme vyrábět vlastníma rukama a jích vlastními ústy. Co se bude kuchtit bude upřesněno v pondělí, momentálně jsou dva tábory, jeden vuřtgulášový a druhý lososový, uvidíme, který zvítězí či zda jsme dostatečně vyspělí na to, abychom dosáhli kompromisu. I když se přiznám, že vuřtguláš z lososa jsem ještě nevařil, ale proč ne.
Financování. Pokud Belmondo nezavelí jinak, tak se na pronájem základny, budeme skládat na místě a to tak, že podělíme cenu za její pronájem počtem účastníků, takže čím více nás pojede, tím levnější to bude. Cena pronájmu je 4 000, takže se při stávajícím počtu účastníků pohybujeme někde okolo 400 korun, za pobyt a osobu. Kapacita je okolo pětadvaceti, takže klidně se hlaste.
Co se týká dopravy, tak se zvažují dva způsoby – českou drahou či osobními pardon expedičními vozidly.
Abyste se mohli lépe rozhodovat, o tom, zde pojedete, tak přináším seznam stávajících expedičníků, u nejistých je uveden otazníček.
 1. Belmondo
 2. Špunt
 3. Tyčka?
 4. Krtek
 5. Šmudla
 6. Jana? (od Šmudly)
 7. Milča
 8. Puštík
 9. Aneta
 10. Petra
 11. Jura?
 12. Petřík

Své přihlášky a další náměty na program a hlavně název expedice zasílejte na e-mail bodry.ostravak@gmail.com. Vzhledem k tomu, že jak znám Špunta, tak to s těmi výlety myslí opravdu vážně a omluvenky a zajatce nebere, tak si sebou vezměte teplé prádlo a vhodnou obuv.