17. 10. 2013

Papučky sebou

Pozdě, ale přece se dostávám k tomu, abych zveřejnil něco k plánované Expedici. Sraz k odjezdu je v pátek v 15 hodin u Globusu, zadní vchod. Kde bychom se měli sejít v počtu 9 až 10 kusů. Konkrétně Belmondo, Tyčka, Ježek, Šmudla, Milča, Světlo, Aneta, Puštík a já. Krtek musí jít zateplovat bratra a s Jurou se snažím vyjednávat. Zdravotní stav Špunta opět nikam nepustí, mám dojem, že se jeho cestovní horečka pravidelně přeměňuje v jiné záludné choroby, tentokrát hnisavou angínu.
My ostatní se expedičními vozidly dopravíme na Základnu do Ondřejovic, odkud budeme podnikat expediční výpravy a to minimálně na Rejvíz a provádět další expediční činnost. Ti co přežijí se vrací v neděli.

Sebou si každý povinně vezme pomazánku, jejíž název nesmí nikomu prozradit, protože její identifikace bude součástí jednoho z výzkumných úkolů, které budeme plnit. Nedílnou součástí je i kus chleba na mazání. Dále má každý za povinnost donést přiměřeně velký a přiměřeně lahodný kus buchty pro společnou konzumaci. Budeme mít i teplou krmi a to vuřt guláš. Za tímto účelem každý přinese 4 kusy uzeniny množstevně odpovídající 4 špekáčků. Nebojte se vzíti i něco kvalitnějšího, třeba trampské cigáro, chuťově to obohatí, dále 2 cibule a 8 větších brambor. Z toho povineme guláš, jehož část umným způsobem přetvořím ve výtečnou zelnou polévku. Ingredience na přetvoření včetně koření na guláš pořídím centrálně, včetně oficiálního nápoje expedice, kterým je rulandské šedé. Když bude nejhůře, budeme v pustině pátrat po samoobsluze. Přiberu i čaj, mám nějaké prošlé pytlíky, které musí otrlým mužům a ženám stačit. Kafe je zhýralost, kterou otrlí muži a ženy opovrhují, ale kdyby někdo vyměkl a vzal ho sebou, tak se možná nechám ukecat.

Dále jak již bylo uvedeno, expediční oděvy model bodry ostravak (polobotky, aktovka a baloňák) a pro pohyb na Základně papučky, jinak je Belmiš nervozní a provinilce vyhostí. Kdo hodlá část expedice prospat, tak si vezme spacák či deku a pro ty co se ještě nenaučili spát sami je povolen medvídek či jiný plyšák. Dudlíky jsou zakázány. Na branné hry pak šátek, zbytek by tam měl být. Osekávání nováčků sekerou se konat nebude, takže sekerky brát nemusíte, kdybychom si to rozmysleli tak se tam něco najde.