6. 10. 2013

Parníkový listopad či listopadový Parník

Dramaturg ostravského klubu Parník se s přípravou programu na měsíc listopad moc neštval a prostě to tam napálil a nutno říct, že se opravdu vytáhl. Nemohu ve své krátké pozvánce začít ničím jiným nežli Vláďou Mišíkem, který v Ostravě stráví dva večery a to v úterý 5. a středu 6. listopadu. Koncerty začínají tradičně v 20 hodin. Vidět Mistra na živo je stále neuvěřitelný zážitek. Takže věří, že mu zdraví umožní prezentovat jedny z nejlepších věcí co český hudba vyplodila.
Ale hezky po pořádku. Etc je až 5. a do té doby je možné mít za sebou dva skutečně kulturní zážitky. Tím prvním je hned v pátek 1. listopadu koncert Jiřího Stivína a Radima Zenkla. Bude to trochu jazzové, takže to bude chtít náladu, ale určitě výtečné.

Neděli 3. listopadu bude velmi baromanatická a zásluhu na tom bude mít Lenka Dusilová. Co jsem měl možnost z jejího projektu Baromantika vidět a slyšet, bylo opravdu výborné. Myslím, že Lenka je naše nejlepší zpěvačka, takže nastal čas na jí juknout naživo. 
Další dvě aktivitky jsou až po výplatě. Konkrétně 19. listopadu, podle kalendáře se jedná o sobotu, ale komu lze dneska věřit, bude koncertovat Jiří Schmitzer, neuvěřitelně charismatický člověk, kterého prostě musíte vidět, aby jste pochopili o jakou osobnost se jedná. Slovy se to popsat nedá.
A o týden později Jablkoň a hosté, jedná se o charitativní koncert, takže takové dva v jednom.
Z přehledu jsem vynechal popíky Jarka Nohavicu a Tomáše Kluse. na Tonyu Graves, Laco Decziho. O Chodůrovi se raději ani nezmiňuji, to už bych šel raději na břišní tanečnice, na fotce jsem moc hezké. Takže dojděte v hojném počtu.