7. 12. 2013

Omluva věrným čtenářům.


Přiznám se, a celkem bez mučení, že jsem se v poslední době věnoval těmto stránkám poněkud okrajově, za což se omlouvám, snažil jsme se především věnovat torchu sobě, protože letmé spočinutí na váze konce října mne neskutečně vyděsilo. Sice jsem se začal hýbat, ale hýbat se začala i moje váha alias hmotnost a to směrem nahoru. Takže mi nezbylo než se nad sebou zamyslet, což jsem udělal a začal to řešit. Začátek je dobrý podařilo se mi nastoupit na cestu a ještě na ní musím kus ujít. Porádný kus. Nicméně Bodrý ostravak a lidé kolem něj včetně těch nejmenších je pro mne celkem srdeční záležitost, takž již to déle flákat nemohu. Již proto, že blíží několik akcí, jejiž přípravu nejde zanedbat. Takže přijměte tímto mou omluvu. Pokusím se iformační servis trochu zlepšit.
Co se tedy odehrálo. V prvé řadě se podařilo rozjet Sport pro radost, kde se prcci učí běhat, házet, chytat a spoustu dalších věcí. Pozitivní je, že děti to baví a rodiče, alespoň podle stávajících referencí jsou spokojeni. Děti se vracejí domů unavené, což některé překvapuje. Trochu se nám zkomplikovala situace se šatnami, ale ot skončí jakmile se dokončí stavební úspravy. Do tréninkové ho procesu se zapojila Pavla, kterou to taky baví a přece jen je dětem poněkud věkěm bližší a samozřejmě v nouzi pomohla maratonka, fotbalistka a kamenolomka Aneta.
Rozběhnul se nám volejbal, kde se náš počet stabilizoval, přišli nové tváře a hlavně zapojily se tváře staré chci říci osvědčené, což mne zvlášť těší.
Menší zájem je o squashovou ligu, kde dominuje Rasken, což vytáčí zejména Romana, který na tento sportík přesedlal z basketu a stále se mu nadaří Radka porazit. Koneckonců není nad to mít dobrou motivaci.
Uskutečnil se jeden vydařený večer zpívanků s Rozlitým pivem, kde Koza statečně předvádá jak se mu podařilo zkrotit ukulele a musím říct, že v mém soukromém žebříčku ukulelistů se propracaval na druhé místo hned za Marilyn Monroe, které tento nástroj propagovala v známem filmu Někdo to rád horké. I když po zkušenostech z poslendí doby upřesním, jedná se o známý film a to celosvětově, jen je potřeba z toho světa vyjmout Valašskou Bystřici. Kromně ukulelování se dal i na skládání oslavných písní. Konkrétně oslavoval kapelu Rozlité pivo, kde jsme museli zasáhnout a udělat jazykové korektury, protože v textu propagoval pivo Budvar, což jak všichni tuší, může pivo připomínat jen Američanům, kteři o tom prd vědí. Odborná komise mu nakonec schválila Kozla a to hlavně kvli jménui aby měl Koza radost. Druhou oslavnou písní opěvoval restauraci Credo, kde se koncerty RPéček konají. V tomto připadě se jednalo přímo o píseň milostnou a to proto, že obsahuje předehru.
A bylo to práve Rozlité pivo, které mne dovedlo zpět ke klávesnici počítače. Kamarádi totiž přišli s nesmírně zajímavou nabídkou. Po letech, kdy slavili Silvestra nanečisto, asi z měsíčním předstihem se letos osmělili a rozhodli se oslavit ho konečně načisto. A protože neví jak se takový Silvestr doopravy slaví, rozhodli se pozvat nás, své kamarády. Podrobnostem této významné akce jsem věnoval samostatný příspěvek.
Jo a pokud by někoho zajímalo jak se hubne tlusťochovi jako jsem já, tak jsem si založil takový menší deník. Napsal jsem do něj zatím teda jen jednou a slíbil jsem si, že ho doplním. Myslím, že po těch pěti týdnech je co dopisovat. Nazval jsem ho Vyvržený vorvaň.