14. 3. 2014

Návrat kuchtíka Petříka

Jak mí kamarádi vědí  tak vaření mne baví a to tak, že hodně. Občas jsem něco prsknul na facebook, měl jsem tam povícero podobných aktivit, ale nestíhal jsem a nějakou dobu se tomu nevěnoval, byť mne to mrzelo. Prý se to po mne dá i jíst a najdou se i hrdinové, kteří tvrdí, že je to docela dobré a že jim to chutná, takže  jsem se rozhodl k tomu vrátit.
Budu velmi rád, pokud se někdo autorsky přidá.

Už na facebooku jsem používal inkognito kuchtík Petřík, k čemuž mne inspirovala jednak výtečná praktická kuchařka Mladého světa s názvem Péťa vařič a dále první divadelní představení, které jsem ve svém životě zhruba před pětačtyřiceti lety viděl a které se jmenovalo Tygřík Petřík. Takže taková kombinace. Vím, že se svými vzory nemohu měřit, ale pokusím se jim alespoň přiblížit, i když o bude hodně obtížné, protože si již ne úplně přesně pamatuji čím, tygřík Petřík vlastně vynikal. Ale to se poddá.
Vím, že spousta mým kamarádu a kamarádek z Bodrého Ostravaka jsou výteční kuchtíci a kuchtice, takže budu rád, když se přidají. 
Recepty by měly být praktické z dostupných surovin, koupitelných v běžném krámu, ne že bych měl něco proti kaviáru z vyzy, ale v Globusu jsem ho ještě neviděl a v Hrušce už vůbec ne. 
Takže na úvod jeden lehký receptík, který vzhledem k předpokládané změně počasí určitě uvítáte a je na španělskou česnekovou polévku. Je to recept spořivý. Už jsem ho kdysi uváděl na facebooku, takže je to takové opáčko. Je to fajn věc a hlavně se u dají spotřebovat staré housky a rohlíky, které lehce přetvoříme ve strouhanku. takže vzhůru do díla.
Do hrnce nalijeme olivový olej, asi čtvrt hrnku,  a do něj rozmačkáme přiměřené množství stroužku česneku. Přiměřenost množství je závislá na tom jak moc tuto surovinu snášíte a copak hodláte dělat a hlavně jaký česnek máte. Takových 5-8 stroužků. Lehce osmahneme a dbáme na to aby nezhnědl. Přidáme asi lžičku mleté sladké papriky a přiměřeně chilli. I zde je možné se opřít o stať o přiměřenosti a dále pak o stav plechovostí vašich úst. Konzumovatelné je tak s třetinkou lžičky, to zvládnou všichni. Nepřipálíme a před zahájením, připalování vsypeme 1,5 - 2 hrnky strouhanky. Promícháme zalijeme asi litrem vody osolíme.
Nakrájíme půl konzervy loupaných rajčat nebo tyto oloupeme čerstvé a vložíme do hrnce. Vzhledem k tomu co je nyní v obchodech dávám v tuto roční dobu přednost konzervě.  Přivedeme k varu a povaříme asi 10 minut (konzerva) až 15 minut (čerstvé). Tenkým čůrkem za stálého míchání vlijeme rozšlehané vejce, pokud jsme bohatší tak dvě. Tři je zhýralost. Lehce povaříme. Nabereme do talíře, ozdobíme petrželkou a jíme. Můžeme přikusovat třeba toustíka. Bezvadně to prohřeje a nasytí. 

Na závěr si shrneme co pro přípravu této výtečné polévky potřebujeme:

Olivový olej - zhruba čtvrt hrnku
Česnek - podle nátury - 5 až 10 stroužků
Strouhanku - 2 hrnky
Sladká mletá paprika - vrchovatá lžička
Chilli - . jako česnek podle nátury, já dávám půl lžičky
Voda - asi litr
Rajčata - dávám půl konzervy, nebo 2 oloupaná rajčata
Sůl
Petrželka na ozdobu
Toust či nějaký zábavný kousek pečiva na přikusování

Mahlzeit