11. 3. 2014

Není problém tam v Karviné

V neděli mne osud zavál a opravený CNG car dovezl do Karviné. Dělal jsem kočího Davidovi, který tam měl basketbalové utkání. A jelikož jsem v poslední době spíše aktivní nežli pasivní sportovec tak jsem se rozhodl místo posedávání na tribuně vyrazit na obhlídku města.

Přiznávám se, že můj vztah ke Karviné byl do určité míry lehce přezíravý, despekt je slabé slovo, spíše bych to popsal pohledem Pražáka na končiny východně od Průhonic, pokud tam teda někde zrovna nemá chatu. Prostě nic moc. To co jsem doposud z Karviné viděl bylo skutečně poměrně depresivní. Na svojí obhajobu mohu snad uvést skutečnost, že i bratři Tesaříkové zpívají o tom, že v tomto městě není problém sehnat nehezkou holku, což samo o sobě vyvolává depresi.

Jak se zdá ovlivnilo mne jejich reggae více nežli jsem si dokázal připustit. Mé kroky mne dovedly do Fryštátu a já se nestačil divit. Hezké opravené náměstí, kde pouze jeden roh byl hyzděn výdobytkem socialismu, který nazývám betonovou obludou. Jinak fakt moc hezké. Kolem kostela jsem seběhl do zámeckého parku a vyloženě se kochal a opravoval si mínění. 
Neříkám, že díky tomuto zážitku bude pro mne od teď Karviná překrásným městem, chtěl jsem jen říct, že bychom se měli vyvarovat rychlých úsudků. Ne vše co se zdá ošklivé takové skutečně je a vím, že i z prvoplánové krásy mnohdy prýští spousta hnusu. Takže nesuďme moc rychle a když už se nám to stane, tak alespoň držme hubu.
V Karviné určitě je spousta problémů, ale určitě tam mají nejhezčí cedulky na hajzlících, spoustu hezkých míst a holek taky ty jeden Yo-yo bande.
Ostatně posuďte sami.