15. 3. 2014

Recept na zdravou snídani

Nevím jak to máte vy ostatní, ale když posnídám reklamně Bebe dobré ráno či něco podobného, tak mám do hodiny hlad. Nic proto tomu je to dobré a chutná mi to, ale prostě nenasytí. Dodá mi to cukry takže mohu hned vytvářet hodnoty. Cukry se rychle tráví a zůstane prázdný břich a pak šmejdíte co by jste sežrali nebo máte pevnou vůli a nešmejdíte,ale pak asi moc spokojeni nejste. O tom přece život není  - chodit po světě hladový. Možná, že ten stress s hladu je horší než to že něco zobnete a budete mít nějaké to deko navíc.

Proto je potřeba se ráno dobře narvat. 
Ideálem v tom je anglická snídaně, ke které se dostanu někdy příště. Jelikož jsem zastáncem toho, že jíst se má vše, ale s mírou, tak jsem si dneska ráno připravil podle mého laického názoru vyváženou a určitě chutnou snídani. Že je tam nezdravý žloutek a uzenina na to kašlete, však on se zase objeví nějaký opravdický vědec, který zjistí, že to zas tak škodlivé není a že je to vlastně zdravé, podle toho která potravinářské firma mu zrovna šoupne grant na jeho výzkum. 
Kdyby vědcům nevadilo, že nebudou mít co zkoumat tak jsem přesvědčen, že férově řeknou, že jíst se má všechno, ale s mírou, ale to by pak museli na pracák nebo dělat něco užitečného a to se jim nechce. Podotýkám, že mám normální vědce rád, ale zkoumat zda mlíko zdravé je nebo není, mi připadá jako absolutní hovadina, protože kdyby nebylo, tak by příroda samicím narvala do cecků třeba sóju, což jaksi neudělala. Dokonce i silikon si tam musí narvat samy, resp za pomoci rozvinuté medicíny. A ten navíc stejně není k jídlu.
Ale pojďme k snídani. Jmenuje se to rančerská vejce a je to moc dobré a zdravé. Ostatně posuďte sami.
Lžíci panenského oleje prsknete na pánvičku a na ní hodíte nakrájenou menší cibuli a necháte sklovatět. Přidáte nakrájenou papriku a nakrájená oloupané rajčata nebo jejich konzervované sourozence. Osolíte, opepříte, já používám takovou tu sůl s chilli papričkami. Lehce podusíte,
Do směsi uděláte důlek, do kterého vyklepnete vejce, přihodíte pár koleček klobásky choziro nebo jako já dneska ukrojíte s kýty na balkoně plátek pršutu. Zakryjete poklicí a čekáte až se vejce zatáhne do konzistence, kterou máte rádi. Během zatahování si opečete toustíky. Pokud potřebujete nastartovat váš mozek cukrem, tak si jich opečete více a máznete si je džemem. 
Konzumujeme třeba jako já dnes s lahodným čajem Earl Gray připravovovaným v tenkostěnné skleněné konvičce. Konvička je sice starší jak já, ale to mi nevadí, je nám spolu dobře a je fajn, když má člověk pár krásných věcí, ze kterých má radost. Den je rozhodně hezčí. Sice jsme si museli přivstat, ale zato jsme bez stresu posnídali a to tak, že výtečně.