8. 4. 2014

Rozlité víno - poslední pokyny

Poslední upřesnění. Jede nás 12 a to Jura, Milča, Světlo, Špunt, Aneta, Ježek, Krtek, Belmondo, Dita, Pavla, Puštík a já.
Odjezd je v sobotu z Ostravy Svinova v 8:45, sraz na nádraží v 8:30 v skleněné příšeře co se tam prodávají jízdenky. Jízdenky koupím společně, vyjde to levněji než jednotlivě. Zpáteční. Peníze mi dáte na nádraží. Návrat v neděli okolo poledne se naložíme.
V Mikulově jsme okolo 12, provedeme výlet a pak se přesuneme do sklípku. Spacáky nebrat postýlka je v ceně, ale to už víte. V případě nejasností volejte.

Takže Ježek dnes definitivně doladil podmínky etno výletu na Jižní Moravu. Etno vinař se jmenuje Ruda Košulič, prosím neplést s Rudou Pivrncem, a malebná víska, kde strávíme malebnou noc z 12. na 13. dubna, se jmenuje Březí a je to u Mikulova, což je fajn, protože tam se dá dělat spousta výletu a je tam hezky.
Ubytování je přímo ve sklípku, kde proběhne řízený košt vína s výkladem a konzumací, protože našim hlavním cílem je dovědět se něco zajímavého o zvycích původních obyvatel, kteří se ještě nestihli odstěhovat od Prahy. A to zejména o jejich stravovacích návycích.
Ubytování je zajištěno přímo ve sklípku čímž nám odpadne jedna zajímavá bojovka, ale to mi ani tak moc nevadí a myslím, že nebudu sám.
Ceno tvorba je následující - košt je za 350 a koštovat lze do aleluja, což beru, že někomu vyhovuje více a někomu méně,ale co se dá dělat. K tomu bude zajištěna zdravá zabijačkoví strava za 100 a připravena postýlka za 300. Takže sečteno 750 na hlavu. 
Pojedeme vlakem a tam se cena zpátečního lístku pohybuje od 300 do 350, podle toho kolik nás pojede. Dráhy české mají zvlášť složitý systém slev, ale dá se tam něco ušetřit. 
Takže kdo pojede pošla na náš účet 2100449357/2010 částku 750 korun českých a uvede do zprávy pro příjemce svoje jméno a jako variabilní symbol 1401, ať vím k čemu to patří. Tím má zajištěno ubytování a večerní konzumaci. Na vlak se složíme na místě. Počet míst je omezen na 15 tak neváhejte. Rád bych vše vyřešil do konce týdne tj. 23.3. 
V případě nejasností mi prosím zavolejte.
Program bude následující - pojedeme v sobotu ráno a cestou podnikneme výlet, asi v Mikulově, je to po cestě.  V podvečer se ubytujeme a budeme poznávat kouzlo podzemních prostor v Březí. Ráno se probereme a projdeme si okolí Březí. Pak spořádaně odjedeme domů ke svým rodinám.