7. 5. 2014

Sluneční zátoka - pokyny pro účastníky

Času je málo, přibývá stínů a stará svíce nehřeje, zpívá Karel Plíhal v jedné ze svých písní. Není to tak úplně pravda, protože v tyto jarní dny stínů ubývá, ale je to píseň hezká a času je opravdu málo. Takže poslední instrukce pro účastníky výletu. Jede nás akorát a půl. Půlku navíc má v sobě Džudžova žena, takže budeme moci posoudit jak moc požehnaný stav rozvinul její krásu. Džudžo v této soutěži nehlasuje neb je zaujatý a jeho bratr Tom taky ne, protože jsou oba stejní. Ostatní dospělí Jura, Milča, Pavla a já máme dva hlasy a ostatní tj. Šnekovci, Ježek, Puštík a Koza mají jeden hlas, protože každý ví, že zvířata jsou na nižším vývojovém stupni.
Než však se oddáme soutěžení v této a dalších soutěžích musíme se tam dopravit. Vezmeme to útokem za dvou směrů a to od Ostravy a od Prahy a okolí. Odjezd ostravské brigády je v 9 hodin z Náměstí Antonie Bejdové, protože tam bydlím a mám to nejblíže a tahám nejvíce věcí. Auta bere Jura a Milča. Takže prosím o dochvilnost. 
Stravování nebude jednotné pokud se nedohodneme na místě jinak, to bychom pak něco společného nakoupili a uvařili, ale neznám podmínky vybavení kuchyně. Společné budou snídaně a pro tyto účely musím každý účastník dovést přiměřené množství buchet. Ostatní strava a pitný režim jak již bylo řečeno je na každém zvlášť. Beru gril neb venku je pergola, kde se dá sedět, takže i něco na opékání není od věci. Ale nejedeme zase do nějaké úplné pustiny a obchody fungují, co nekoupíme ulovíme.
Příjezd předpokládám okolo 13 hodiny. Jirka sice navrhoval výlet cestou, ale vzhledem k předpovědi počasí navrhuji se sejít co nejdříve ve čtvrtek a propátrat už z toho důvodu, že Šnek v sobotu odpoledne prchá domů a taky se těším na jeho přednášku na téma Jak to chodí v harému.
Jo a pro ty co v tom mají zmatek, tak spíme tady - http://www.pavlov.unas.cz/