6. 7. 2014

Fajne leto


Tak nám skončil školní rok a jako každoročně nastává typický prázdninový stres, kdy nám děti vlčí a my přebíráme od mizerně placených učitelek a kuchařek na dva měsíce plnou odpovědnost za jejich výchovu a stravu. Dobře nám tak, máme co jsme chtěli. Asi to není jen o tom si je udělat, to baví snad každého, ale starat se pak o ně, no škoda mluvit. Přiznám se, že jsem rád, že si od naši mládeže trochu odpočinu. Školní rok jsme přežili, něco se povedlo více něco méně, ale bylo to docela poměrně složité období a jsem rád, že ho mám za sebou.

Dokonce ani svému oblíbenému psaní sem se v závěru moc nedostal. Někdy to tak prostě je. I přestože řadu z nás postihly neradostné události tak jsem přesvědčen, že Bodry Ostravak má smysl a pomáhá nám lépe snášet vlastní život, možná právě proto. Ostatně proto jsem ho kdysi zakládal, pro radost, toho pracovního a vrcholového honění má člověk i tak dost. A vidět Zdeňu s jeho skoro sedmiletým nadšením zápasit s chyty na cvičné stěně, je zážitek, který vždycky bude stát za to, stejně jako zasněný pohled Kozy a ostatních při výpravách do míst našeho mládí.
Takže na letošní vysvědčení si dáváme dvojku, protože jednička by nás uspokojila a nezlepšovali bychom se. A to víme. že nechceme.
V červnu proběhlo několik akcí, které jsem díky svému pracovnímu vypětí nebyl schopen zachytit, takže ponechávám dokumentaci pouze na Pušťíkových obrázcích. Vaječinka u Kebošů a Vysvědčení u Jarušky, která nakonec nepřijela:-( Obojí povedené taškařice, i když vysvědčení se nakonec nekonalo, bo sem to nestihl. 
Abychom přes léto nekrněli, tak jsem využil nabídky  SC Fajne a zakoupil několik permanentek do tohoto sportovního centra a budeme sportovat. V pondělky bude pravidelný bembajz. Zatím to zkusíme od 18 a uvidíme jak to půjde. Jsem přesvědčen, že jako vždy dobře.
Z dalších věcí je v plánu na tento víkend akce s názvem Dobývání Kozího hradu. Koza, který mimochodem bude v tomto termínu mít narozeniny, to pojal po našem a vymyslel hafo soutěží pro dvojice, prostě jako za mlada, kdy jsme byli zálesáky ve stoje i v leže. Takže z široké škály soutěžních disciplín Rodinného sedmiboje, jak Koza soutěž nazval uvádím například: 

1. Střelbu, kde se bude střílet z opravdické vzduchovky
2. Talíř, kde si dvojice bude přihrávat s frisbee na čas a počet přehozů
3. Šipky, kdy se mrskají šipky na terč
4. Hula hu, kdy naše ladná těla budou kroužit obručí
5. Koule, kdy po vzoru bájné Helenky budeme vrhat, nikoliv však do dálky, ale na cíl
6. Bembi, jehož cílem bude odpinkat v časovém limitu co nejvíce a kazit co nejméně
7. Tajný, z kterého mám trochu obavy, protože jako sportovní pomůcka jsou uvedené plavky, ale jak kdysi řekl Friedrich Nietzsche Co nás nezabije, to nás posílí, takže vzhůru na to.

Kromě tajných a jiných úkolů se budeme posilovat i stravou, mám za úkol donést gril, Koza slibuje pivo a mimo nás tam budou i RPčka, takže se bude i hodně békat. Lze přespat i stan postavit, ale vše jako je jídlo, spacáky, karimatky a stany je potřeba míti vlastní. Podle kozích dispozic se dá i výletovat. Osobně to vidím na výlet na Emu. Safari v přilehlé Zoo je zakázáno. Připadne dotazy piště na můj email.
Na slavnost bude připuštěný každý z našich přátel, který správně odpoví kontrolní otázku - Kolik soutěžních disciplín má rodinný sedmiboj?

Jo a v září budeme nabrat prcky na cvičení.