12. 10. 2014

Papučky sebou

Stejně jako loni se i letos vypravíme na podzimní výlet na základnu v Ondřejovicích – Salisově. A věřím, že stejně jako loni to bude fajn. Počasí má být trochu horší, ale ještě na tom zamakáme.
Program je klasický – chléb a hry. Mimo hraní  her a zpěvu písní budeme podnikat to, co nám máma příroda dovolí, předpokládáme výlet, míst kam jít je tam spousta. O konkrétním místě sobotního a nedělního výšlapu se rozhodně na místě.

Velmi důležitou součástí akce je chléb. Stejně jako loni proběhne soutěž účastníků o nejlepší pomazánku. Připomínám, že slavného vítězství loni dosáhnul Belmondo a jeho pionýrský čaj. I letos bude těžké ho překonat.
Teď pár slov k organizaci. Jede se v pátek 17. října. Návrat v neděli. Odjezd bude v 15 hodin od Duhy, kde je tradiční seřadiště a překladiště. Pojedeme auty a proto je potřeba se trochu logisticky sladit, takže mi prosím hlaste počty a v případné individuální požadavky na přepravu ať můžeme optimalizovat.
Jak každý ví, pokoje jsou vybaveny rozsáhlým systémem postelí, takže je potřeba jen si vzít spacáčky a polštářky. A nezapomenout na papučky, bo jinak Vás tam Belmondo nepustí. Ubytování se platí n a místě. Celkovou sumu podělíme počtem účastníků takže kolikto bude stát, neumím teď říct, jen naznačím. Pokud nás bude 10 stojí to 200 na noc, pokud nás bude 20 tak kilčo. Myslím, že to bude někde mezi těmito mantinely.
Stravování je individuálně společné. Co to znamená. Budeme kolektivně vařit z doneseného materiálu. Co pochybí, dokoupíme. Kromě soutěžní pomazánky je povinná buchta domácí, za průmyslové náhražky se strhávají body, ale sní se to určitě taky. Pod pomazánky a k wurstguláši a zelňačce je povinný chutný chléb. Za nechutný chléb se strhávají body, ale sní se to určitě taky.
Vařit se bude wurstguláš a zelňačka. Loni to slavilo velký úspěch, takže proč to měnit. Kdo má hlad, ohřeje si svoji porcičku, ukrojí si chleba a nasytí se. Počítejte s tím, že jí se minimálně 4 krát spíše pětkrát, takže sebou vezměte množství přiměřené, protože krmě je chutná, na horkém vzduchu vytráví a kuchař je mistr svého oboru a vaří opravdu báječně a kdyby se mu to náhodou nepovedlo, tak se to sní určitě taky, body se mu nestrhávají.
Každý sebou proto vezme přiměřeně párků, špekáčků, cigár či klobásek. Druh není předepsán, právě kombinací různých chutí se docílí výtečného výsledku. Dále přiměřeně brambor, cibule, cca pytlík kysaného bílého zelí a kelímek zakysané smetany na dospělou osobu, děti do 12 let polovic. Zelí prosím kupte kvalitní, ne ty firemní hnusy ze supermarketu. Koření a další ingredience pořídím společně a budou připočteny k ceně ubytování. Dále každý přibere utěrku, budeme se chovat civilizovaně a umývat po sobě nádobí. Káviči si vezmou kávu, čajiči si vezmou čaj, pivaři si vezmou pivo, vinaři víno, rumaři rum, vodu zajistí kohoutek. Veškerá množství prosím přizpůsobte své předpokládané konzumaci.

Instruktážní schůzka je v jako obvykle v pondělí po voliši. Svoji účast mi potvrďte na e-mail.
Dotazy taky. Jo a jedeme semka.