21. 12. 2014

Drobná revize

Poslední půlrok byl mírně řečeno hektický. Nechci to nějak moc rozebírat, ale prostě nebylo to ono. Řada problémů, stres a tak dál. Neměl jsem myšlenky ani vůli něco dělat, totálně mne to zahltilo. Nebylo to jen u mne i řada přátel se potýkala a potýká s podobnými starostmi. Držím všem palce ať to zvládnou, sobecky i sobě. Včera jsem trochu doplňoval kalendářík na příští rok a po delší době procházel tyto stránky. Po pravdě řečeno poslední půlrok nic moc. Chybí zápisy z vydařených akcí, spousta rubrik bez jakýchkoliv novinek, prostě hrůza. Skoro jako já, dneska ráno jsem na sobě provedl nějaké kontrolní měření a škoda mluvit. Abych to zkrátil, je potřeba opět nazout tenisky a dobrou mysl, tu hlavně. Hned. Začít dělat věci, které nás baví a přinášejí nám radost. Ostatní v maximální míře eliminovat.  

A protože opravdu není nač čekat a věcí, které bych chtěl dělat je strašná spousta, tak i zde bude potřeba určité redukce nebo větší součinnosti s přáteli. Pojďme na to.

Změnil jsem charakter stránky, kde informujeme o tom co se bude dělat, včetně jejího názvu. Přepisování zabíralo moc času, takže jsem přešel na roční cyklus, po vzoru dálniční známky s mírným přesahem do sousedních roků. Namísto Připravujeme jsem to nazval Co se bude páchat a měly by tam být jednak popisy pravidelných, týdenních či měsíčních akcí, tak akci jednorázových. Souhrnný přehled našich aktivit, které budou dále upřesňovány a vyhodnocovány. Takže mrkněte a zaznamenejte si do svých deníčků. A posílejte podněty. Myslím, že je spousta míst a krás, které jsme ještě neobjevili a ruku na srdce Ordinace v růžové zahradě nám je nemůže nahradit.

Z pravidelných akcí zůstává Voliš, Sport pro radost a Horolezecký výcvik, staronově díky Kozovi přibyly Zpívánky s Rozlitým pivem a přemýšlím o znovu zrození Bodré squashové ligy. 

Z jednorázovek tam jsou klasiky - sraz, základna, jarní výlet, vaječinka, sklípek, plus pár drobných novinek. Budu na tom dále pracovat, nápady jsou, takže určitě něco přibude. Musí. Stagnace je cesta zpět. Takže věřím, že určitě doplníme Dobývání Kozího hradu či Chatování s Miluškou, taky jsme omezili plavání, Studánky a další výlety, což je škoda. Máme co napravovat.

Mírně jsem omezil ostatní rubriky, byl v tom zmatek a nestíhal jsem. Ponechám dvě, které mne baví, se štítkem Shit happens občas okomentuji společenské dění, název ponechám, protože, ač nerad, jsem přesvědčen, že to bude ještě chvíli trvat. A pokusím se lépe dokumentovat své kulinářské pokusy, tedy jen ty co za něco stojí. Když může Láďa Hruška ...