27. 12. 2014

Vánočně dopochodováno

Máme za sebou naši nejtradičnější akci, jejichž historie se traduje do dob, kdy byl Bodry Ostravak ještě na houbách. Přestože mne Miluška včera z Londýna pochválila za výtečnou organizaci, tak tuto pochvalu musím odmítnout. Akce se organizuje víceméně sama a je to především Jurova zásluha, že to spískal. Pokoušel jsem se z něho vymáčknout kolikátý, že pochod to již vlastně byl, ale nevěděl, takže jsem do prezenční listiny z akce přidal i dalšího zahraničního účastníka -  Alzheimera. Někdy mám dojem, že se mu mezi námi začíná líbit stále více.
Akce se zúčastnilo okolo pětatřicet členů a sympatizantů někdejšího turistického oddílu Odvaha, což je slušný standard. Některé klasické účastníky jsme postrádali, ale zase se objevili noví, takže se to vyrovnalo. Poprvé na akci se objevil Líza, takže jsme měli možnost s ním začít probírat podmínky jarního výletu na Okoř. Myslím, že to vypadá moc dobře. Dohodli jsme se, že ještě upřesníme termín a zvážíme, zda neposuneme na druhý květnový víkend. Hlasování hodím na facebook. 
A protože rok 2014 mohutně finišuje do svého konce, dovolím si zde připomenout, že pro ty co potřebují trochu eliminovat bramborový salát a další pochutiny konzumované v posledních dnech ještě podnikneme výlet k studánce u porubské myslivny. Sraz je u studánky 28.12. v 14 hodin. Studánku vyčistíme a vydáme se na krátkou procházku k rekonstruované hvězdárně a okolo budovy superpočítače se protáhneme ke Slovanu, kde se náš poslední letošní výšlap ukončíme.