4. 1. 2015

Čmoudilo se čmoudilo a nám se to líbilo

Vrcholové družstvo
Pokud pomineme konec poslední loňské akce, která se nám jako vždy protáhla do letoška tak máme za sebou první letošní akcičku. Nic velkého, usoudili jsme, že je potřeba některým naplaveninám ukázat některé významné pamětihodnosti našeho města. A protože všechny jsou nejlépe viditelné jen z jednoho místa, tak jsme se vydali na vrchol sopky Emy. Některé zlé jazyky tvrdí, že se nejedná o sopku, ale o haldu ale my ostravaci víme své.
Sraz byl přímo na vrcholu, kde nás čekalo krásné slunečné počasí s nádherným výhledem, trochu nepříjemného severního větru a zklamaní, že kromě posádky našeho (Puštíkova) Křapkostroje se nikdo jiný nedostavil. Což byla především jejich smůla, protože tím přišli o výtečný valašský import.

Na Beskydy tentokrát moc vidět nebylo, ale díky opadanému listí jsme viděli a na opačný konec světa a Ostrava byly krásně jako na dlani, takže jsme prvničky Petru a Ivetu krásně poedukovali. Zvlášť u Petry bude ale ještě spousta práce, zejména co se týká obutí. Někdo by jí měl vysvětlit, že papučky si bereme jen na základnu, aby nás Belmondo netloukl. Snad nevhodná obuv nezanechá na tomto stvoření následky.
Cestou zpět jsme se stavili k Ivetě na čaj a kávičku a čekali až nám Puštík připraví fotky, které jsme mu musel drobně zcenzurovat, protože přes vánoce dostala má jindy atletická postava trochu zabrat.
Ostatně posuďte sami.
Pro ostatní neúčastníky zájezdu připomínám, že akce se letos snažím dávat do kalendáře, takže se nebojte zapojit. Mrknutím na předpověď jsem identifikoval, že příští neděli má být slušné počasí, takže zkusíme opět něco vymyslet.