24. 8. 2015

Pow wow za náčelníka Apačů - aktualizováno

Pomalu se nám blíží konec školního roku, pak prázdniny no a hned 4. září startujeme pěkně zostra dnes již tradičním srazem ve Štramberku. Má to již tradici, jsou tam na nás hodní, areál neustále vylepšují, takže v podstatě není důvod měnit místo.

Nicméně změnu to chce. Není nic horšího než, když něco zevšední. Měl jsem teď pár týdnů dost času na přemýšlení, a když jsem tak přemýšlel a dumal, umřel Vinnetou, resp. Pierre Brice, herec, který ho ztvárnil. Z ničeho nic mi bylo zpátky deset a z provázku a klacku jsem si rybičkou dělal luk a šípy a pokoušel se trefit alespoň ten nejtlustší strom. Většinou marně, ale bylo to fajn.

No a protože to bylo tak fajn a vím, že jsem to nebyl sám tak jsem si říkal, že jediné co mi tam vadí je to slůvko bylo. Díky moderní elektronice a textovým editorům je celkem snadné s tím něco udělat, ale snadných věcí si zas tak moc nevážíme. Takže jsem to trochu zesložitil. Ostatně jak jinak.

Takže bude to fajn!


Letošní sraz ve Štramberku bude pojat jako indiánský sraz, kde vzpomeneme na své indiánské mládí a samozřejmě nejčestnějšího rudého bojovníka, kterého kdy prérie nosila. Abychom mohli něco z dlouhých tradic a zvyků předat nastupující generaci, tak je samozřejmě povinná patřičná výbava. Při pohledu na kalendář jsem se koukal, že máte zhruba dva a půl měsíců na přípravu takže nastal čas vyrazit na bizony, aby vaše squaw měly dostatek času kůže patřičně upravit a připravit pro celou rodinu dostatek tradičních oděvů. Je potřeba přiznat, že i orlí péra na čelenky se neshání zrovna snadno a září je zde coby dup.

Asi nemá smysl to dělat na jednu akci a pak vyhazovat, takže mám druhou dobrou zprávu, srazy v dalším roce budou v této tradici pokračovat. Jsem rád, že jsem vám všem mohl udělat radost a taky vás mám moc rád. V pondělí po volejbale to rozpracujeme a dáme další informace.

Bílé tváře mají vstup dovolen jen k mučednickým kůlům a to ve spojení s tradičními rituály. To jen tak pro pořádek. Howgh.

V těchto dnech začínám distribuovat přihlášky, které bych chtěl mít zpět cp nejdříve. Tak abych mohl do 25.8. vše uzavřít. Vyplněnou přihlášku (k stažení) mi pošlete zpátky na mail (je v kontaktech), zkontroluji a vygeneruji variabilní symbol pro platbu a pošlu zpět. 

Seznam aktuálně přihlášených účastníků:


 1. Já Smítko
 2. Pavla Kremerová
 3. Markéta Kremerová
 4. Ondra Kremer
 5. Emílie Juřicová
 6. Adam Juřica
 7. Veronika Juřicová
 8. Libor Fiala
 9. Kateřina Mihulová
 10. Barbora Adamcová
 11. Radek Fiala
 12. Ivana Slunko Čadová
 13. Roman Čada
 14. Jakub Chmelíček
 15. Dáša Munsterová
 16. Tomáš Vavřík
 17. Radim Špunt Keberle                  
 18. Milan Koza Klézl                         
 19. Jiří Šindler                                  
 20. Světlana Světlo Lichnovská       
 21. Tomáš Lichnovský                     
 22. Petr Puštík Veselý                     
 23. Lenka Hrnčárková
 24. Soňa Hrnčárková
 25. René Hrnčárek
 26. Aneta Maleňáková                    
 27. Josef Maleňák 
 28. Jiří Belmondo Šustal
 29. Radek Džudžo Havelka?
 30. Tomáš Havelka                         přihláška
 31. Petr Klíčenka Košťál ?
 32. Veronika Dobřanská               
 33. Blanka Gumiš Kolinke
 34. Noemi
 35. Marie Pásková
 36. Riad AlSaild
 37. Šimon
 38. Petr Ježek Kremer
 39. Lucka Louda Gebauerová      
 40. Kuba                                      
 41. Jitka Veselá                          
 42. Petr Oskar Osyka
 43. Martina Pijavka Polakovičová?
 44. Pavel Bessteti