7. 6. 2015

Saviolum

Tak se mi "poštěstilo" něco co jsem si myslel, že mne v mém životě mine, skončil jsem na nemocenské. Asi týden jsem se plazil po bytě a byl de facto schopen plnit jen základní biologické funkce a to ještě omezeně. Tradiční dvoudenní vyspání nepomohlo a tak jsem ke své nelibosti a na doporučení své ženy a některých kamarádu skončil v rukou doktorů-lékařů a následně i v nemocnici, kde mne znovu postavili na nohy. Jsem jim za to celkem vděčný, celkem hodně.
Tím pádem jsem získal spoustu času na odpočinek a přemýšlení o spoustě věcí, kterého jsem využil. Kupodivu se svět nezbořil. Hlavními tématy pro přemýšlení bylo hledání na základní otázky Proč? A Jak dál? Asi nevím, zda mám úplné odpovědi, protože o mne doktoři stále ještě píchají a pořád mi něco měří, ale základní příčinu jsem asi identifikoval.

Poslední období jsem trávil v permanentním stresu, neustále něco honil, doháněl a nestíhal, jakékoliv náznaky různých rýmeček ignoroval a přecházel, své pracně vybudované návyky zdravého životní mu stylu zcela opustil. Prostě jsem se choval jako naprostý idiot, což asi nejlépe dokumentuje skutečnost, že jsem si vzal dovolenou, abych mohl v klidu domova dotáhnout některé své pracovní záležitosti a kolegové mne neotravovali dalšími věcmi. Tělo si ale řeklo, že to už asi přeháním a vypovědělo mi smlouvu na poskytování některých služeb.  Stručně řečeno, můžu si za to sám, i když dílčích podnětů je celá řada, ale to si budu muset ještě vyříkat a dořešit.

Trochu složitější je odpověď na otázku Jak dál? Jedno vím jistě, stanu se trochu sobcem a budu myslet více na sebe, naučím se říkat ne a budu se snažit v maximální míře dělat věci, které mne baví a které mají smysl. Ty ostatní úplně eliminovat nelze, ale minimalizovat určitě ano. Naštěstí mám dost přítel, kteří mne inspirují a tak věřím, že se to povede.

Když jsem se plazil po bytě a doktorky na obvodním středisku mi věštily poměrně neveselou budoucnost a kamarád zubař mne ubezpečoval, že na mém místě by byl posraný strachy, tak jsem si říkal co to může být. Pal jsem na to přišel - polibek, teď jen určit jaký. Latina uvádí pro polibek tří výrazy - osculum byl název pro letmý polibek na tvář na uvítanou, basium byl polibek na rty a saviolum byl velmi vášnivý milenecký polibek. V mém případě to byl zcela určitě ten třetí. Od života, toho normálního , který mne chtěl zpátky. Takže konec lenošení a vzhůru na to.