22. 8. 2015

Anexe Kozího hradu

Jsem poměrně mírumilovný člověk, ale vytočím se opravdu jen ze závažných příčin. No a tento týden ve mne opravdu bouchly saze. Od začátku týdne to bylo samé - napiš článek, zorganizuj to či ono a neuděláme po Šmudlově zabijačce na Kozím hradě popravky, a myslíš, že přijde ten či onen, nebo dokonce ta. Prostě děs. Měl jsem tolik parazitování, že jsem pořádně nevěděl, kde mi hlava stojí a ještě řešit tohle. Tak jsem si řekl: „Dost! Již žádné falešné kozy!
S účinností od 21. srpna 2015, jak symbolické, prohlašuji Kozí hrad a všechny ostatní budovy ležící na stejné parcele jako je Kozí chlívek, Kozí bouda a parcelu samotnou za oficiální klubovnu Bodrého ostravaka. A protože nejsem nelida, může domorodý Koza objekty i nadále obývat a to zdarma. Mezi jeho základní povinnosti patří na vlastní náklady uvedené prostory nadále zvelebovat a minimálně jednou měsíčně se aktivně podílet přípravě klubové akce na Kozím hradu.
Myslím, že takové podmínky by mu hned tak někdo nadal.
Do konce letošního roku se uskuteční následující akce:
12. září Beerfest
Autorem námětu je Světlo, která navrhla změnit konzumaci jednoho druhu piva, distribuovaného v plechovém sudu, lidově řečeno v bečce, v konzumaci více druhů piva v lahvích. A samozřejmě soutěžit, které pivo je nejlepší, který konzument (rozhodčí) je nejveselejší atd.  Myslíme si, že se jedná o vynikající myšlenku, kterou jsme ihned rozvinuli. Rozvinutí spočívá především v konzumaci různých laskomin, které k pivu patří, lekcí hudební výchovy Kapely co nemá žádné hity a v neposlední řadě výstupem na Emu, což je halda, které v Ostravě říkáme sopka.
Účastníci mohou, jako vždy přespat na ubytovně v prvním patře na vlastích karimatkách a ve vlastních spacácích. Podrobnosti doplníme.
31. října – Popravky po Šmudlově zabijačce
Princip akce je poměrně jednoduchý. Účastníci zabijačky se přesunou do klubovny, kde budou nadšeně vykládat neúčastníkům zabijačky, jaké to bylo skvělé a že jsou pitomí, že tam nebyli taky. V případě, že by se akce neúčastnil žádný neúčastník, budou si intenzivně připomínat, jaké to bylo skvělé a jak jsou ti, co nebyli ani tam ani tady pitomí, že tam nebyli a nejsou.
Ubytovací podmínky jsou shodné s předchozí akcí.
21. listopad – Nácvik přípravy na zimní spánek
Jelikož jsme dospěli k otřesnému poznání, jak málo řada z nás ví o chování divoké zvěře, rozhodli jsme se uspořádat ryze vzdělávací akci, při které se vyzkoušíme, jak se divoká zvířátka připravují na zimní spánek. Jak kdosi správně poznamenal – takový medvěd na podzim rozhodně nechodí do fitka, aby shodil. Právě naopak.
Přijďte se s námi vžít do kůže divokého médi a vyzkoušet jaký je těžký jeho život. V současné době jednáme se zahrádkáři Kersku, zda by nám nemohli poskytnout i praktikou ukázku dokrmování lesní drobotiny.
Součástí akce je hraní deskových her se zvířátkovskou tématikou.
Ubytovací podmínky jsou shodné s předchozí a před předchozí akcí.
12. prosinec – Koziáš
Rozhodli jsme se jít s dobou a začali budovat vyváženou multikulturní společnost. V rámci odstranění diskriminace dospělých při tradičním Mikuláši jsme se rozhodli obdarovat všechny dospělé, kteří byli po celý rok hodní. Samozřejmě budou zachovány všechny zvyky, takže dospělí budou moci přednést Koziášovi básničku, zazpívat písničku, zatančit taneček případně připravit kombinaci všeho.
Zároveň s vyhlášením akce vyhlašujeme konkurz na dětské představitele Koziáše a jeho bandy.
Ubytovací podmínky jsou shodné s předchozí, před předchozí akcí a před před předchozí akcí.
Provozní řád klubovny dopracujeme.