30. 8. 2015

Nabíjená

Letos jsem se nějak zásadně nedovolenkoval. Jednak jsem měl poměrně dost práce a pak mi připadalo zbytečné prchat z tropických veder do veder ještě tropičtějších. Takže jsem odpočinek řešil převážně posezením s kamarády v místní restauraci a popíjením rezavé vody. Občas jsem před to předřadil bembajz.
Léto a dovolená uplynuly a je třeba jít dál. 
Při posezení v příjemné restauraci jsem si všiml jak moc se věnujeme nabíjení. Neustále nabíjíme své telefony, tablety, různé nakousnuté jablka a děsíme se, že ním dojde šťáva. Někteří to řeší tím, že si pořizují mobilní přenosné solární pidielektrárny, z kapes tahají roztodivné baterky či hledaje ebonitovou tyč shromažďují liščí ohony, vždy připravení ke tření.

Uvědomil jsem si, že čím více se věnujeme nabíjení svých elektronických miláčků tím méně se věnujeme nabíjení sebe sama. Abych předešel vtipným replikám tak nabití po konzumaci orosené zrzky nepočítám, to mi v důsledku energii spíše bere. 
Řekl jsem si, že to musím změnit. Nebo se o to alespoň pokusit. Znám se a myslím, že stejně jako většina z nás, s výjimkou urpuťáku urtputných, nejsem schopen změnit se ze dne a den a slovo revoluce mi neposkytuje tolik rozkoše jako Leninovi a jeho fan klubu. 
Proto jsem se rozhodl pro metodu postupných malých změn. Nechci si určovat kolik jich bude a jak často je budu uvádět do života. Nechci se stresovat z rozhodnutí, čím začít, když vím, že potřebuji změnit dvě či tři věci současně, nebo přidávat každé pondělí novou změnu, když mi ještě nedojely ty z minulého či nějakého jiného dávno uplynulého týdne.
Má to samozřejmě svá úskalí, ale co dneska nemá. Je potřeba je prostě eliminovat. Pro eliminaci úskalí jsem si stanovilo určitá pravidla. Ne moc, abych se do nich nezamotal, ale tak nějak cítím, že být musí. Ostatně každá hra má svá pravidla. Tyhle jsou jednoduché.

Pravidla nabíjené

1. Cílem hry je získat více energie pro lepší život.
2. Lepší život si definuje hráč sám.
3. Každý hráč hraje sám za sebe. 
4. Každý hráč hraje sám proti sobě.
5. Cíle hry je dosahováno plněním různých úkolů, jejichž cílem je odstraňování překážek a překonávání sebe sama.
6. Za splnění úkolu náleží hráči odměna.
7. O průběhu hry vede hráč zápis.

Podrobnější výklad pravidel včetně Zápisu příště.

Přidáte se?

Žádné komentáře: