13. 9. 2015

S nasazením života

Tak nám Koza z pokojného koštu piva udělal srdceryvný boj na život a na smrt. Namísto poklidného popíjení a uzavírání letní sezony uspořádal v naší klubovně lov na divou zvěř. Do role divé zvěře pasoval Raskena, Rendu, Milušku, Káču  a mne. Už začátek, kdy nám začal nasazovat parohy, mne měl varovat, ale jsem o přírody důvěřivý a nic zlého netuše jsem se nechal ošálit a řekl si, že když přítomným dětem předvedu drobnou ukázku ze života daňka tak mne zase tak moc neubude. Navíc laně vybral pohledné, tak proč děti trochu nepoedukovat. Moc té přírody nebožátka kolem sebe dneska nemají.
Než jsem se stačil přítomného myslivečka v zelené kamizolce zeptat, zda pase taky daňky a zda nebude vadit, že na mne říje přišla již v září, rozdal Koza dětem kulovnice, posadil je na něco co nazval posedem a nechal je po nás střílet. Bojoval jsem až do konce a těžce postřelen se odklidil do houští. Cestou jsem však barvil a tak na mne, prý v rámci výuky, ha ha ha, vypustili psa, aby mne dohledal. Což se mu povedlo a sluší se na tomto místě poděkovat Pavlovi, že udržel rozlícenou šelmu na vodítku. Myslím, že vodítko je dobrá věc a že budeme muset Kozovi taky jedno pořídit. 
Na další dění jsem již zcela rezignoval a nechal Pavla dokončit své myslivecké rituály. Ostatně psí tlama byl docela přesvědčivý důvod. Jen jsem doufal, že ho nenapadne zvěř hned na místě vyvrhnout, což se naštěstí nestalo a tak mne nechali ležet na mýtině jako nepotřebnou mršinu, čehož jsem po chvíli využil a nenápadně se vmísil do davu. 
K večeři se podával dančí guláš po maďarsku, takže jsem se důkladně osahal, zda mi náhodou něco nechybí a trochu si zakanibaloval. Myslím, že nebylo ostudou představovat kulinářsky tak vynikající zvíře. 
Co se týká Kozy a jeho provinění - zjistili jsme totiž, že vše vymyslel sám a na zahrádkáře Kersku to jen sváděl, tak se nad tím budeme muset hodně, ale opravdu hodně zamyslet a přijmout adekvátní nápravná opatření. Momentálně mne napadá kastrace, ale zkusím vychladnout, nechci z něho zbytečně dělat hňupa, jak se říká vykastrovanému kozlovi.

Žádné komentáře: