10. 9. 2015

Kmen

Svištění las, kolty proklatě nízko, rezavá ohnivá voda a především výtečná atmosféra byla k vidění první zářijový víkend v naší tradiční baště U Kateřiny. Přestože meteorologové dělali maximum pro to, aby nás od naší akce odradili, naši šamani svými rituálními tanci přetlačili sílu výpočetních center pokoutných rosničkářů a zajistili pro naši akci slušné počasí všem předpovědím navzdory.

No, a protože jsme se nemuseli krčit v pláštěnkách a podobných ochranných pomůckách, mohly naše oslavy památky největšího rudocha Vinnetoua proběhnout ve vší parádě. A paráda to byla velká. Jak jsem již psal na knize (bledých) tváří, jsem fascinován, tím kolik lidí se nechá zblbnout a poslušně plní ptákoviny, které vymyslím.

Dospělých lidí, abych byl přesný. Namátkou jmenuji párek ředitelů firem, bývalého kapitána od četníků a řada dalších. Myslím, že se těžko najde parta lidí, na které by lépe platilo ono klasické rčení padouch, nebo hrdina my jsme jedna rodina. A jsem rád. Je to osvěžující. Trochu mne sice mrzelo, že se nešli takoví, kterým jsme se snažili loni pomoct, šatili je, živili a sehnali jim práci a oni přesto dali přednost štědrému sociálnímu systému bledých tváří, ale co se s tím dá dělat. 

Určitě se najdou potřebnější, kteří se snaží i přes poměrně složitou situaci na svůj denní chléb vydělat a toho si vážím. Není ostudou se do špatné situace dostat, je ostudou se v ní rochnit. A ruku na srdce, jedna z mála věcí, kterou nám nikdo nevezme je naše čest. O tu se můžeme připravit maximálně sami. Rozchod z každým takovým je sice smutný a bolestný, ale nutný. Udržuje to náš kmen zdravým a životaschopným. Některé věci podporovat opravdu nelze.

K vlastnímu průběhu akce lze cokoliv dodávat jen těžce. Přestože na přípravu bylo letos jen málo času, jsem rád, že se zapojili všichni a místo slov použiji k popisu té slávy raději Puštíkovo obrázkové písmo.

No a protože je vidět, že tématické akce nás baví, tak pro příští rok trochu přitvrdíme. A aby jste se nemohli vymlouvat, že máte málo času na přípravu, tak téma jsou hvězdné války. Nechť Vás provází Síla.

Žádné komentáře: