19. 9. 2015

Puštík zahajuje letošní dny NATO

Obrovská vlna nadšení zachvátila mou mysl po shlédnutí ranních zpráv. Přímo z Mošnovského letiště, přímo z dnů NATO, jsem byl informován, že první leteckou ukázku letošních slavností války bude mít Puštík. A lítat nebude na ničem větším než polském vrtulníčku PZL SW-4. 

Jsem na našeho člena a přítele opravdu hrdý a beru jeho úspěch tak trochu na sebe. Normálně to nedělám, ale odkoukal jsem to od našich politiků, kteří se bijí v prsa při každém pidiúspěchu, za který většinou vůbec nemohou a tak si to chci vyzkoušet, jaké to je.

Zatím jsou pocity nic moc, ale to určitě přejde. Vždyť jsem to byli právě my bodří ostravaci, kteří v tom nenápadném chlapci poznali jeho génia a pravidelnou šikanou mu vštěpovali základy konspirace, sebekázně a posilovali jeho bojového ducha.
Například jeho umění kamufláže, kdy neúnavně předstíral svůj zájem o tramvaje a kolejová vozidla a denně zasvěceně komentoval rozvoj Hranečníku za jediným účelem zamaskovat svoji pravou vášeň, je snad nepřekonatelné. Tak dokonale maskovat svou opravdovou lásku, lásku k létání, dokáže jen skutečný mistr. Nebo jeho na první pohled bezcílné toulání po rezervacích a zoologických zahradách jehož jsem se taky občas účastnil, kdy obtěžkán neforemným japonským fotografickým aparátem, pozoroval let ptáků a doma pak u počítače analyzoval jejich chování. A spousta dalších a dalších událostí, které pod dojmem dnešního oznámení dostávají úplně jiný rozměr.
Slzy dojetí se mi derou z očí a na klávesnici již přestávám vidět, tak silně emočně mne tato zpráva zasáhla. Již skutečně z posledních sil píši hrdé poselství Puštíkovi: Leť ptáku, leť! 

Žádné komentáře: