7. 10. 2015

Papučky 2015

Foto Puštík
Rok se sešel s rokem a před námi se objevila další tradiční akce Základna. Podle našich zpravodajů jsou domorodí obyvatelé natěšeni, takže by nebylo od věci připravit si pro ně nějaké drobné dárky. Podle dávných kolonizátorů se osvědčily zrcátka, korálky, nožíky s perleťovou střenkou. Konkrétní výběr ponechám na každém účastníkovi, jen upozorňuji, že takový Swisschamp se může docela prodražit. Samozřejmě pokud byste z domorodců vymámili adekvátní protihodnotu tak proč ne. Jen aby se vám investice vyplatila.

Ale pojďme k věci. Termín je stanoven na 16. 10. 2015 a přítel Belmondo končí v práci v 15 hodin, což bude asi odjezdový čas pro masivní většinu účastníků této oblíbené taškařice. Ale pokud by byl zájem, tak mohu vyrazit klidně již dopoledne a pár lidí přibrat. Takže možnosti zvažujte.
Rosničky mi v okurkové lahvi běhají po žebříku jako splašené, protože tuší, že je zase budu nutit k hezkému počasí, ale byl bych tentokrát poněkud zdrženlivější ve svých nárocích, takže nepředpokládejte, že se podaří stejný majstrštych jako na letošním Štramberku a vezměte si raději teplé oblečení a pláštěnku, protože bez výletu to určitě nebude. A samozřejmě papučky, bez těch se na základně neobejdete.
Vzhledem k počasí se dá očekávat především deskohraní či vylomeniny typu twister, takže veselo bude určitě. A samozřejmě bujaré popěvky, to si Koza jistě nenechá ujít. Pro případné nováčky připomínám, že se spí na cimrách ve velikých postelích, do kterých kromě sebe musíte dopravit i spací sáčky či jiné pomůcky k spánku určené. Pro pořádek připomínám, že budík není pomůcka určená ke spánku, ale k jeho likvidaci. Tím prosím jen popisuji jeho funkčnost a rozhodně nevytvářím nějaké prostředí zaujaté proti budíkům.
Stravování a pitný režim je naplánován jako obvykle – vaří se wurstguláš a zelňačka, ke kterým se přikusuje dobrý chléb. Chléb, který není přikusován, se bude mazat pomazánkami, které jsou účastníci povinni vytvořit, dovést, přihlásit do soutěže. A doporučuji vám, abyste se pořádně snažili, protože mi připadá pěkně pitomé, že první ročník soutěže pomazánek vyhrál Belmondův pionýrský čaj a druhý Petříkův sulc. Oba se samozřejmě budou účastnit i letos, ale mimo hlavní soutěž, což považuji za velice rozumné rozhodnutí a vedoucímu soutěže za něj upřímně děkuji. Prosím.
Co se týká množství, tak přiměřeně, přiměřeně tomu co sníte. A protože soutěže jsou fyzicky velmi náročné a vytvořená krmě lahodné chuti, tak počítejte, že toho sníte spíše více než méně. Pro kuchařské laiky připomínám, že pro přípravu výše uvedených pokrmů je zapotřebí zejména brambory, cibule, uzenina, zelí a roztodivné koření, kterým vás raději nebudu zatěžovat. Zastavím se u položek uzenina a zelí, protože ty mají na výslednou chuť poměrně zásadní vliv. Zejména uzeniny, čímž myslím zejména párky, klobásky a podobně. Základní finta spočívá v tom, že se používají různé druhy uzenin přiměřené kvality, takže se chuti krásně spojí. Nerad to říkám a mrzí mne, že někomu beru iluzi, ale z párkového za 40 korun za kilo, nic po čem se vám sbíhaly sliny, prostě nevytvoříte. V tom má prostě Polreich pravdu. Takže si udělejte čas a polaskejte se u řeznického pultu se svými představami, co z těch laskomin na druhé straně skla vám způsobí největší rozkoš. No a možná to bude znít divně, ale pokud se týká zelí, tak vyhlašuji embargo na výrobky typu Euro Shopper, Korrekt a podobně. Povoleny jsou značky jako nošovické, otické, tuřanské, křimické a podobně. Ty mám odzkoušené a jsou vynikající a navíc jsem přesvědčen, že když to hoši a holky dávají do světa pod svojí značkou tak si toho váží. Jen pro pořádek dodávám, že zelí bude mít bílou barvu a bude kysané. Podobně jako s párky se pomazlete i s nákupem chleba.
Pitný režim, je samostatná kapitola, kterou ponechám na vaši fantazii – od nealka, přes kávičku, čaj až po alko a nějaký ten šlaftruňk. Vše opět v množství přiměřeném, čímž myslím na svého dávného přítele Míru Rozuma. Že u kávičky potěší dobrá domácí buchtička, není potřeba připomínat.

Na nocleh a případné další náklady se složíme na místě Belmondovi. Svou účast a s logistikou spojené požadavky pište do mailu. Děti jsou povoleny. Těším se na Vás.

Žádné komentáře: