4. 10. 2015

Kuřecí fajitas

Po včerejší návštěvě Karlovského gastro festivalu, kde se řada stánkařů předháněla v tom, kdo se bude větší měrou podílet na infarktech naivních zákazníků, jsem přemýšlel jak odlehčit nedělné oběd. Jak vykouzlit oběd chutný, zdravý a rychlý. Při přemítání se mé chuťové buňky neomylně vydaly na mexickou cestu a v mysli se mi usadilo slůvko fajitas. Myslím, že to mají ti kluci na texasko-mexické hranici celkem vychytané a dá se s tím opravdu kouzlit, záleží na fantazii a čase. Ona přece jen příprava dobré salzy nebo hňahnání avokáda na guacamole chvilku trvá.
A protože času bylo málo, tak jsem zbaběle jsem použil kupované tortilly ze samoobsluhy. Ale zbytek jsem si odmakal.
Nakrájel jsem kuřecí prsa na tenké plátky, vymačkal na ně půlku citrónu, posolil, přihodil lžičku chilli omáčky, přidal trošku dobromysli  a hodil do ledničky. Minimálně půlhodinku si to vezme, ideál je přes noc. Půlhodinu jsem využil na krájení zeleniny - konkrétně cibuli na měsíčky a různobarevné papriky na proužky. A ještě další, ale ty patří do jiných jídel,
Po půlhodince jsem rozpálil pánev s olivovým olejem a tenké marinované kuřecí plátky zprudka opekl, asi 2-3 minutky z každé strany. Maso jsem přendal do misky, přikryl a do výpeku vložil nakrájenou cibuli a nechal jí lehce zkaramelizovat, řekněme takových pět minutek. Hlídat nepřipálit, je to základ, jako ostatně u spousty dalších jídel. Do cibulky jsem vrhl nakrájené papriky a dalších asi 5 minut intenzivně míchal. Míchání jsem zakončil vrácením masa na pánev. Prohřál a začal servírovat na tortilly, které jsem si mezitím na grilu lehce opekl. Jednu trochu víc, ale i tak to bylo lahodné a zábavné jídlo.
Jak jsem říkal, dá se s tím pohrát více, použít jiné maso, klidně zbytky z pečeně, i vepřové, pokud vám to nezakazuje víra nebo váha. Se zeleninou se dá kouzlit - rajčata, česnek, přidat aromatický sýr, zakápnout zakysanou smetanou, Fakt výborné, zlikvidujete zbytky a ještě jste za hvězdy. 
Fotka je nic moc, ty hezké mi snědli pod rukama. Tak slibuji, že to udělám ještě jednou a doplním,

Žádné komentáře: