6. 3. 2016

Nejlepší víno je víno Jaryna

Zpívávali jsme v dobách svého jinošství a ládovali se vyhlášenou pochoutkou socíkovských týnejdžrů. Proto jsem celkem z povděkem přivítal Ježkovo ujištění, že naším novým sklepmistrem bude Jaryn Navrátil. Každému je hned jasné, že již jeho jméno je zárukou kvality a tudíž nebude na naivních Ostravácích zkoušet kdoví jaké patoky. Ale popořadě.

Máme za sebou první klubový večer Bodrého Ostravaka  a je proto potřeba trochu bilancovat.  Bylo to príma. Na Družbě se nám sešlo zhruba 16, slovem zhruba označuji, že se někteří minuli v čase, a myslím, že se všichni bavili. Hned v úvodu jsme využili strmých umělých skal a zatím co někteří se masivními štíty jen koukali, jiní je srdnatě zdolávali. Asi největší radost z toho měli Filip a Samuel, kteří se srdnatě bili s gravitací. Nesmíme zapomenout ani na Danielu, která se nezalekla případné ztráty svých nehtů a šla si to taky vyzkoušet, z čehož měl největší radost Krtek, který se těšil, že jí bude zachraňovat. Ale sklaplo mu.
Když jsme se unavili, zkusili jsme potýrat mozkové buňky. První pokus se jmenoval Times Up, ale ať nerad musím přiznat, že jsme tak tak dohráli první kolo. Na vině byly především generační rozdíly, protože jen málo 50+ umí bravurně popsat Britney Spears a když už se takový náhodou objevím, tak ti druzí, co mají hádat, jsou prostě lamy. Ale nutno říct, že popis známého palestinského teroristy a nositele Nobelovy ceny míru pomocí květu jasmínu má taky něco do sebe.
Proto jsme druhé kolo zavrhli a přesunuli svou pozornost na Aktivity. Tam nám to šlo již docela lépe a to i přes to, že někteří již poměrně silně tápali v počtech. Přestože jsem chtěl napsat, že zvítězili všichni, když už máme ten olympijský rok, asi bude vhodné upřesnit, že nejvíce zvítězily Petra, Dita a Ježek. Do poznámky jsem si napsal, že se musíme poradit co s Ditou, protože se objeví vždy jednou za rok, všechno vyhraje a zase se za ní slehne zem.
Po nevyhlášení výsledků a nepředání medailí začala poslední fáze, kterou byl zpěv písní sprostonárodních, kde se k osvědčené hudebně-taneční formaci Brothers in t-shirt, postupně přidávali i nepěvci a netanečníci, což lze poměrně lehce vysvětlit dvěma slovy - borůvka a angrešt.  I když je pravda, že Krtek s Ježkem skutečně váleli, bez ovoce to zpívalo jen jim.
Asi ve čtyři ráno zpěvy utichly a my složili své hlavy do přítmí umělých skal. Spalo se tam opravdu dobře a tak některé naše představy, že v neděli něco uděláme, vzaly za své.
Pohodovou atmosféru jsem završili tříhodinovou partií Člověče nezlob se, kdy ve finále již bylo všem celkem jedno, kdo vyhraje a všichni tiše doufali, že už se to někomu povede, abychom mohli jít domů. Náš zachránce se jmenoval Ježek.
Aby to nevypadalo, že jsme jen partička senilů, které nechápe, kam se dnešní svět řítí a rozplývá se blahem nad vrháním kostkou a posouváním pinčlíků po papíru, zatímco některé jejich dětí spolu s desetitisíci jiných děti čumí na velkoplošné obrazovky jak party Korejců a jim podobných po sobě střílí v počítačových bitvách a ještě jim za to někdo platí, musím říct, že i my jsme in. Použili jsme moderní technologie k svému obohacení. Použitá technologie se jmenuje SMS a pomocí ní se nám podařilo domluvit vinný sklípek na 9. dubna do Hlohovce. Tím nemyslím to město, odkud pocházejí všichni Slováci, ale vesničku mezi Lednicemi a Valticemi. Tímto oslím můstkem bych své hodnocení skončil a šel dospat. Myslím, že včera, nebo snad dneska se někdo ptal, co to ten oslí můstek vlastně je. Takže naposledy - je to toto.
Zájemci o účast na Jarynobraní se hlásí na známe adrese.


Žádné komentáře: