11. 5. 2016

Vaječinka

Tak tu máme opět letnice. Odporných výkladů o tom jak to bylo se sesláním Ducha svatého, najdete a internetu poměrně dost, takže tady se budeme soustředit jen na organizační zjištění, které je poměrně jednoduché.
V neděli 15. květně po 15 hodině se budeme scházet u Kebošů na zahradě, která je zde. Je potřeba tam projít přes sousedy, tak nezapomeňte slušně pozdravit. 
Dále nezapomeňte, že se bude dělat vaječinka. Pro její výrobu je zapotřebí zejména vajec, budeme se držet slepičích, majitelé slepic jsou zvláště vítání. A protože vejce sed o pokrmu dávají až na konec, tak ještě připomínám slaninu, opět na sobě a svých kamarádech nešetřete a vyberte něco opravdu lahodného. Na slaninku přijde cibulka, klidně jarní, šalotka či cokoliv co seženete, na bio netrváme, stejně je to podvod. Až surovosti smísíme a ony ztuhnou úžasem v lahodnou krmi, budou se mazat na chleba. Kdo přinese krájený hnus bud dělat dřepy, proto i zde volte dobře. Majitelé zahrádek mohou přispět pažitkou na posyp. K to mu využijeme i zelené natě z jarních cibulek.

Konzumace se podporuje zejména pivem a dalšími lahodnými nápoji, které je potřeba si rovněž donést. Veškeré suroviny noste v množství odpovídající vaší konzumace, ale počítejte raději, že myšlenky o dietě zde velmi rychle zdrhají, takže pokud si na snídani děláte vaječinku ze dvou vajec, tak tady to určitě bude více.

Žádné komentáře: