26. 12. 2016

Rok šedého vlka

Letošní rok nebyl zrovna ideální a ne vše se v něm povedlo tak jak jsem si zrovna představoval a pokud jsem se stíhal bavit s přáteli, řada z nich na tom byla stejně. Je proto docela fajn, že za chvíli bude za námi. V posledních dnech jsem se namísto očekávané nestřídmé konzumaci věnoval trochu rozjímání a koukal se vzad a snažil se dohlédnout vpřed ve svém bytí, snažil se hledat chyby a získávat inspiraci. Uvědomil jsem si, že stejně všechny lidi nezachráním a že je na světě ještě spousta úžasných věcí, pro které má smysl se sebou něco udělat. Musím se trochu změnit. Trochu dost. Vlastnost říkat věci na plno si však ponechám a hned jí využiji.

V následujícím období budu trochu sobečtější, budu se o sebe více starat a namísto neskutečného honění se, abych vyhověl tomu a támhle tomu, budu říkat ne. Den mám jen 24 hodin a čas se nedá koupit. Nebudu nikoho přemlouvat, aby s zúčastnil akcí, které děláme – ber nebo nech být. Nebudu se s nikým dohadovat a přesvědčovat ho, maximálně řeknu svůj názor. Budu myslet pozitivně a přednostně se stýkat s lidmi, kteří tak přemýšlejí. Všechno tohle bere spoustu času, který mi pak chybí, abych mohl udělat něco pro sebe nebo pro své blízké.

Když jsem zalistoval nikdy nenapsaným Katalogem přirozených čísel, nad kterým jsme v mládí strávili spoustu času a vypili spoustu piv, našel jsem v něm, že 17 je nejhezčí přirozené číslo do 20. Takže doufám, že i sedmnáctý rok tohoto století tuto vlastnost převezme.

Jo a na Nový rok čekat nebudu. Začínám včil.

Večer sem doplním plán akcí na příští rok.

Žádné komentáře: